nowytarg24.TVPORTAL INFORMACYJNY NOWOTARSKIEJ TELEWIZJI KABLOWEJ
Pogoda
Stan powietrza
Kurs walut
Kamery online
reklama

Egzotyczna, muzyczna podróż z Boney M.

Lśniące cekinami stroje, egzotyczna uroda i przeboje, których słowa znają wszyscy – Boney M. na zakończenie koncertowej soboty okazał się strzałem w dziesiątkę. Wiązankę hitów rozpoczął utwór „Sunny”. 

Później zabrzmiały chyba wszystkie najsłynniejsze przeboje, które zgromadzona w Nowym Targu publiczność chętnie śpiewała wraz z zespołem. Choć skład Boney M. odbiega już od tego z lat 70-tych, w jego szeregach wciąż występuje zjawiskowa Maizie Williams. Jedynej wokalistki z oryginalnego składu nie brakło również na nowotarskiej scenie. W repertuarze zaprezentowanym w Nowym Targu, poza hitami typu „Daddy Cool”, czy „Rivers of Babylon” pojawił się też cover Boba Marleya. Choć sam zespół powstał w RFN, większość członków zespołu pochodziła właśnie z Jamajki i rejonu Karaibów.

Niejednokrotnie koncertowali w Polsce, również w latach świetności. W wywiadzie, jaki Maizie Williams udzieliła naszej telewizji, przyznała, że doskonale pamięta legendarny koncert podczas festiwalu w Sopocie w 1979 roku, kiedy mimo zakazu władz, wykonano „atakującą ZSRR” piosenkę „Rasputin”. 

na zdj. Maizie Williams, jedyna wokalistka z oryginalnego składu Boney M. 

Na koncercie w Nowym Targu tuż pod sceną bawił się zespół Młode Podhale. Regionalne stroje stanowiły ciekawe zestawienie z błyszczącymi kostiumami gwiazd. „Podoba mi się jak tańczycie” – mówił ze sceny wokalista. 

Obecność regionalnego zespołu nie była tam przypadkowa. Sobotnie koncerty, jakie zaprezentowano podczas 19. Jarmarku Podhalańskiego, wpisane były w luźną formułę Poprawin Największego Wesela na Podhalu. W przerwach pomiędzy występami, na scenie bawiła publiczność „para młoda”, czyli Robert Rozmus i Anna Pituła, a część ich występów uzupełniała właśnie obecność zespołu Młode Podhale. 

Po godzinnym koncercie Boney M., imprezę przejął DJ Wojtek. Zabawa w rytm mieszanki różnych przebojów cieszyła się ogromnym zainteresowaniem i potrwała niemal do rana.

/os

Boney M. w Nowym Targu na 19. Jarmarku Podhalańskim

Boney M. w Nowym Targu na 19. Jarmarku Podhalańskim

Opublikowany przez nowytarg24.tv Sobota, 17 sierpnia 2019

Boney M. w Nowym Targu z lotu ptaka

Boney M. i "Daddy Cool" w Nowym Targu – live z lotu ptaka

Opublikowany przez nowytarg24.tv Sobota, 17 sierpnia 2019

6 1

Filmy

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Jeszcze nikt nie komentował tego arytukłu.
Twój komentarz może być pierwszy!

Ostatnie nowości

© 2016 Nowotarska Telewizja Kablowa. ul. Józefczaka 1, 34-400 Nowy Targ
projekt i wykonanie: Scepter Agencja interaktywna