Kamery live
prognoza pogody

28. Noworoczne Spotkanie Burmistrza

13 stycznia 2018 15:26

W piątkowy wieczór w sali reprezentacyjnej miejskiego Ratusza odbyło się tradycyjnie, 28. już Noworoczne Spotkanie Burmistrza Miasta Nowy Targ. Okazjonalne przemowy zdominował temat jubileuszu przypadającej na ten roku 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

28. Noworoczne Spotkanie Burmistrza

Burmistrz Grzegorz Watycha podsumował i podziękował swoim współpracownikom za miniony rok, zaś na ręce obecnych na raucie parlamentarzystów, złożył podziękowania za “najlepszy przedświąteczny prezent” czyli decyzję o budowie odcinka zakopianki z Rabki do Nowego Targu.

Po podsumowaniu minionego roku, przyszedł czas na plany dotyczące kolejnego, jubileuszowego, ale i wyborczego roku:

“Wszyscy czujemy, ze rok 2018 będzie rokiem wyjątkowym, bo naznaczonym świętowaniem 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Włączamy się w godne uczczenie tej doniosłej rocznicy. Mam nadzieję, że na karcie tego roku zapiszemy także sukcesy w postaci zrealizowanych inwestycji infrastrukturalnych, działań poprawiających stan środowiska naturalnego, w szczególności powietrza, jakim oddychamy oraz te zachęcające do aktywności fizycznej. Jest to rok wyborczy, niektórym mogą udzielać się nerwy, ale ja podchodzę do tego spokojnie, bo jak powiedział kiedyś Fryderyk Chopin  – czas to najlepsza cenzura, a cierpliwość – najdoskonalszy nauczyciel. Czas oceni nasze wysiłki i dokonania. Życzę wszystkim szczęśliwego Nowego Roku” – zakończył przemówienie burmistrz Grzegorz Watycha. 

Gościem wydarzenia był kolejny rok z rzędu Wiesław Janczyk, sekretarz stanu w Ministerstwie Finansów. Chwalił Podhale za rozwój gospodarczy:

“Myślę, ze każdy kto dzisiaj podąża w kierunku Nowego Targu, w kierunku Zakopanego widzi, że ten region stał się wielkim placem budowy. Każdy turysta, każdy, kto tutaj jedzie widzi, że jest budowana tutaj droga. Kiedyś spotkałem się z przedstawicielem ministerstwa finansów Chin, który powiedział “chcesz mieć dobrobyt, buduj drogi”. Wierzę w to, że dobrobyt w jeszcze większym zakresie przyjdzie na Podhale razem z tą oczekiwaną drogą.”

-“Chciałem wznieść toast za pomyślność miasta i jego mieszkańców, życzę wszystkim pomyślnych wiatrów, niech to będą wiatry w żagle, które wyzwolą pozytywną energię, dodadzą sił oraz skłonią do dalszego działania, a także podmuchów, które rozproszą powietrze którym oddychamy. Życzę wszystkim w tym nowym, 2018 roku, tyle kłopotów, ile kropel zostanie w kieliszku. Pomyślności!” – wzniósł toast kieliszkiem szampana, Przewodniczący Rady Miasta Andrzej Rajski.

Głos zabrali też posłowie: Anna Paluch i Edward Siarka, błogosławieństwa na Nowy Rok udzielił ks. proboszcz Zbigniew Płachta, a po części oficjalnej, goście zaproszeni zostali do kawiarni “Fanaberie”, gdzie prócz miłego poczęstunku, czekała na nich część artystyczna w postaci koncertu zespołu Megitza Trio. 

os 13.01.2018
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również