Kamery live
prognoza pogody

Zdalne nauczanie z problemami

Wyciszenie Włącz dźwięk

Rodzice skarżą się na zbyt duże ilości zadawanych zadań domowych, nauczyciele miewają problemy z kontaktem z uczniami, nawet sami uczniowie wyglądają na zmęczonych obecną sytuacją. Polska nie była przygotowana na zdalne nauczanie, przyznają eksperci. Tymczasem dyrekcja Liceum Ogólnokształcącego im. Seweryna Goszczyńskiego przekonuje, że jej uczniom udało się znaleźć złoty środek na obecne problemy.

Najpierw dziesiątego marca rząd Mateusza Morawieckiego zdecydował o zamknięciu na dwa tygodnie szkół, uczelni i żłobków, później zdecydował się na wprowadzenie zdalnego nauczania. Jak długo ono potrwa i kiedy uczniowie wrócą do szkół – tego nie wie nikt.

 – W tej chwili nie jesteśmy w stanie powiedzieć jak będzie rozwijać się sytuacja. To zależy od tego co będzie z epidemią koronawirusa w Polsce – mówił w odezwie do nauczycieli minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski.

Ale wraz z zarządzeniem o uruchomieniu zdalnego nauczania, nauczyciele i dyrektorzy szkół co do sposobów przeprowadzania takiej nauki – zostali praktycznie pozostawieni sami sobie.

 – Ministerstwo Edukacji Narodowej proponuje nam platformę e-podręczniki. Świetnie, jest platforma, wiesza się co jakiś czas, nie da się wejść, nie da się skorzystać, dla niektórych nauczycieli być może jest to ułatwienie, ale np. dla mnie anglisty nie ma tam nic poza konspektami lekcji, które obecnie są w ogóle nieprzydatne – mówi nam Ewa Garbacz, nauczycielka języka angielskiego.

Problemów nie brakuje. W szczególności gdy w rodzinie jest kilkoro uczniów, a komputer – tylko jeden. Tymczasem dyrekcja Liceum Ogólnokształcącego im. Seweryna Goszczyńskiego twierdzi, że jej uczniom udało się znaleźć złoty środek.

 – Kiedy mieli już dość bezczynności przez dwa dni, a chcieli się uczyć, wówczas maturzyści wpadli na pomysł wykorzystania czegoś, z czego oni korzystają przez kilka lat. Chodzi o platformę “Discord” do kanału głosowego przy grach komputerowych – przyznaje dyrektor nowotarskiego liceum, Maria Kopeć

Więcej informacji na temat problemów podhalańskich uczniów i nauczycieli, a także o innowacyjnym pomyśle na zdalne nauczanie z Liceum Ogólnokształcącego im. Seweryna Goszczyńskiego w Nowym Targu w krótkim materiale video poniżej. Zapraszamy do oglądania.

/ps/

Piotr Starmach 31.03.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

4 komentarze
cc 23:52 02.04.2020

No, Ameryki to nie odkryli. Żona niemal od początku korzysta z tej platformy ale również z innych. Nie mówię już o kosztach jakie trzeba było ponieść aby stworzyć namiastkę tablicy interaktywnej. Jedni radzą sobie lepiej inni gorzej. Ministerstwo jak zwykle odbębniło swój sukces po czym każdy nauczyciel z osobna musiał co wymyślić we własnym zakresie.

Jadwiga 18:58 31.03.2020

Nie wiem jak można pozostawić uczniów z matematyka bez tłumaczenia , tj po prostu dramat. Jestem załamana , moje dziecko jest psychicznie wykończone. Matematyka powinna priorytetem

Lulu 07:58 01.04.2020

Zgadzam się z Panią, moja córka jest w 5 klasie i biorą nowy temat. Ona nie wie co z czym się je, a ja już nie pamietam tego z moich czasów szkolnych. Codziennie nerwy, bo nie wiem do kogo można się zwrócić o pomoc.

x200 16:30 31.03.2020

Sprywatyzować natychmiast tą nieudolną instytucję.

Zobacz również