Kamery live
prognoza pogody

“Zdalne nauczanie jakie mamy obecnie to jest kpina”

Chaos w edukacji – tak o obecnym sposobie nauczania uczniów szkół podstawowych oraz średnich pisze nasza czytelniczka, będąca nauczycielką w jednej z podhalańskich szkół. W liście skierowanym do naszej redakcji czytamy, że decyzja rządu o wprowadzeniu zdalnego nauczania nijak współgra z rzeczywistością: brakiem komputerów w niektórych domach, starych telefonów jakie posiadają uczniowie oraz problemem z zasięgiem internetu w kilku miejscowościach.

Zdjęcie ilustracyjne

W liście naszej anonimowej czytelniczki czytamy:

“Jak wygląda zdalne nauczanie na wsi? W niektórych domach nie ma w ogóle komputerów. Ludzie mają stare telefony, na których nic się nie otwiera. W wielu miejscach np. w Obidowej czy Lasku nie ma zasięgu internetu. Jak oglądam ZDALNE NAUCZANIE z prywatnego liceum ze Szczecina to prostu masakra. Zdalne nauczanie jakie mamy obecnie to jest kpina i tyle. Nauczyciele powariowali tyle zadając uczniom! A pan minister mówi, że wszyscy (uczniowie przygotowujący się do egzaminów – przyp. red.) zrealizowali materiał w 8 klasie. Nieprawda! Żadna ze znanych mi szkół nie zrealizowała dotychczas programu. Organizacja roku szkolnego i realizacja podstawy programowej przewiduje tzw. “luźne godziny”, ale nikt ich wszystkich nie trzyma na ostatnie tygodnie, tylko są one wykorzystywane np. na chorobę nauczyciela bądź wycieczki klasowe.

Ponadto pojawiają się różnice. Jedni dyrektorzy piszą, że nauczyciele mogą (uczniom zdalnie – przyp. red.) zadawać nowe tematy, z kolei moja dyrektor zakazała tego robić. W podobnym tonie wypowiedział się m.in. Świętokrzyski Kurator Oświaty. Ogólnie mamy chaos w nauczaniu. Propozycje lekcji, które dostępne są na www.gov.pl nie są dla wszystkich pomocne, bo szkoły korzystają z różnych podręczników, a w nich zaś są różne kolejności realizacji tematów. Co w takim przypadku?

Jednak niezmiennie największym problemem, jest brak komputerów w domach u części uczniów”.

/ps/

Piotr Starmach 19.03.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

3 komentarze
Uczen kl 8 19:38 19.03.2020

Codzienny dzien ucznia.od godziny 8 waruje na 3 portalach cke dzienniczek classrom.Co zas wymysla nauczyciele.I jak zwyle polski zrobrobcie z cke to i to .matematyka zrobcie z cke to i to z angielskie to i to .I czy ktos sie spyta czy to rozumiemy i czy umiemy przeciez nie jestesmy alfa i omega.Zwolnijcie troch nasi nauczyciele .I te godziny oddania prac .co za wariactwo .Ja mam juz dosc.A to dopiero tydzien.

Dziadek 15:37 20.03.2020

Masz rację młody człowieku nauczyciele idą po najmniejszej lini oporu .Maximum od ucznia a minimum od siebie.Pozdrawiam

tata 13:33 28.05.2020

a mnie się wydaje, że chyba nie

Zobacz również