Kamery live
prognoza pogody

Za nami pierwszy koncert w Miejskim Centrum Kultury

Wyciszenie Włącz dźwięk

Niezwykła, muzyczna uczta – tak w skrócie można podsumować koncert, jaki zorganizowano w Miejskim Centrum Kultury z okazji oficjalnego otwarcia obiektu. Na scenie wystąpili muzycy w wyjątkowym składzie, jakiego mogłaby pozazdrościć niejedna sala koncertowa. Byli to: orkiestra Silesian Art Collective pod batutą Krzesimira Dębskiego oraz soliści: Ania Byrcyn, Mietek Szcześniak, Rafał Szatan i Edyta Górniak. Repertuar także robił niemałe wrażenie – słynne, filmowe motywy muzyczne w wersji instrumentalnej przeplecione były przebojami znanymi ze srebrnego ekranu. “Dumka na dwa serca” zabrzmiała w Nowym Targu aż dwukrotnie. 

Wybór repertuaru w postaci muzyki filmowej okazał się strzałem w dziesiątkę i wyraźnie przypadł do gustu nowotarskiej publiczności. Instrumentalne utwory z takich produkcji filmowych, jak “Ojciec chrzestny”, “Gladiator”, czy “Ogniem i mieczem” przeplatane były przebojami znanymi ze srebrnego ekranu – od “Rzeki marzeń” wykonanej przez Anię Byrcyn przez piosenki z filmów o Bondzie (w wykonaniu Edyty Górniak i Rafała  Szatana) aż po hity z “Titanica” (zachwycająca Ania Byrcyn), czy “Dirty Dancing” (duet Byrcyn-Szatan). 

Choć najsilniejsze emocje wzbudzały wejścia największej z gwiazd – Edyty Górniak, równie gorąco oklaskiwani byli także pozostali artyści, szczególnie pochodząca z Podhala Ania Byrcyn. Nie obyło się bez owacji na stojąco. Poza fantastyczną muzyką, maestro Krzesimir Dębski pomiędzy utworami dostarczał widzom niemało okazji do śmiechu, a koncert rozpoczął od wykonania przyśpiewki “Ej, popijoj popijoj, Nowy Torzek mijoj”. 

Orkiestrę do występu w tym repertuarze przygotował jej stały dyrygent – Mateusz Walach. -On przygotował, ja ją tylko zepsułem – żartował Krzesimir Dębski. 

Edyta Górniak przyznała, nie kryjąc wzruszenia, że koncert w Nowym Targu ma dla niej szczególne znaczenie:

-Zdarzyło mi się kilkakrotnie występować tutaj na Podhalu, ale nigdy jeszcze w domu. To jest dla mnie bardzo szczególne wystąpienie. Znalazłam tutaj moje szczęście, moje schronienie, miłość, dostojność, spokój, Boga, przyjaciół. Dziękuję, że  mnie przyjęliście tutaj, na Podhalu – mówiła do zgromadzonych w Miejskim Centrum Kultury. 

Słynna polska diva wykonała na scenie MCK dwa utwory – “Dumkę na dwa serca” w duecie z Mietkiem Szcześniakiem (ten utwór zabrzmiał podczas koncertu dwukrotnie) oraz słynny “bondowski” przebój “Tomorrow Never Dies” Sheryl Crow. 

Koncert muzyki filmowej był uświetnieniem gali otwarcia obiektu po jego modernizacji. 

fot. Maciej Gębacz/os

Miejskie Centrum Kultury otwarte! Za nami gala inauguracyjna [MAMY ZDJĘCIA]

 

os 20.11.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

1 komentarz
eod 11:03 20.11.2021

Dodajcie zdjęcia z Edytą albo krótki filmik z Jej występu

Zobacz również