Kamery live
prognoza pogody

„Widzialna Ręka – Podhale” – jak pomóc sobie nawzajem w czasie pandemii?

22 marca 2020 16:36

Trudna sytuacja – prócz niepewności i obaw – wyzwala także spore pokłady ludzkiej empatii i bezinteresownej życzliwości. Są to inicjatywy oddolne, niezależne od administracyjnych i instytucjonalnych działań. Jedna z nich wychodzi z Zakopanego, jednak zasięgiem obejmuje całe Podhale. 

„Widzialna Ręka – Podhale” - jak pomóc sobie nawzajem w czasie pandemii?

Powstała tam lokalna, facebookowa grupa pomocy „Widzialna Ręka – Podhale”. Jej koordynatorką jest Anna Kopaniarz (Zakopiańskie Centrum Kultury, Wiosna Jazzowa, Przegląd Filmów o Sztuce). „Widzialna Ręka – Podhale” to platforma kontaktu, na której można coś zaoferować lub zwrócić się po pomoc w czasach koronawirusowej izolacji. 

Link do grupy:

https://www.facebook.com/groups/2886651848024081/

Do tych, którzy prowadzą działalność gastronomiczną, nie mogąc na razie normalnie funkcjonować, kierowana jest szczególna prośba dotycząca  jedzenia i produktów spożywczych.  Jeśli nie nadają się do zamrożenia lub nie mogą być długo przechowywane – proszę rozważyć, by jednak nie wyrzucać, a przekazać je tym, którzy są w potrzebie.

Przykładów takiej samopomocy jest już kilka. Ktoś prosi piekarnie o podzielenie się zakwasem, żeby można było w domu wypiekać chleb, kto inny ma znajomego powracającego z Londynu i szuka dla osobnego lokum na kwarantannę. Kolejna osoba jest gotowa udzielać uczniom darmowych korepetycji z języka obcego (miejmy nadzieję, przez Internet…). Harcerze i harcerki oferują osobom z grup ryzyka pomoc w robieniu zakupów i załatwianiu pilnych spraw.

Gdyby ktoś jeszcze za naszym pośrednictwem chciał zaanonsować podobną inicjatywę – zapraszamy do kontaktu.

os 22.03.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również