Kamery live
prognoza pogody

Ważne rady w czasie sezonu grzewczego

29 października 2016 08:01
Wyciszenie Włącz dźwięk

NOWY TARG. Wielkimi krokami zbliża się na Podhale pełnia sezonu grzewczego. Czy jednak wszyscy na pewno pamiętamy, jakie środki ostrożności należy przedsięwziąć jeszcze przed uruchomieniem pieców tak, by czuć się stuprocentowo bezpiecznie we własnych domach?

Początek sezonu grzewczego to dobra okazja, aby powtórzyć po raz kolejny wszystko to, o czym każdy użytkownik pieca powinien pamiętać, żeby zapewnić sobie i swoim bliskim nie tylko ciepło, ale również spokój i bezpieczeństwo. Absolutną podstawą jest sprawdzenie stanu technicznego instalacji grzewczej  tak, by była ona sprawna, drożna i szczelna. 

Warto potraktować temat poważnie i mieć na uwadze to, że wszelkie zaniedbania mogą być dla nas fatalne w skutkach. Apelując o przezorność i rozwagę przypominamy, że często wystarcza naprawdę niewiele, by wydarzyło się nieszczęście. Abstrahując od kwestii nieprawidłowości w działaniu samych instalacji, przyczyną nieszczęścia może okazać się z pozoru tak błaha sprawa jak…nieporządek w domowej kotłowni czy źle wywietrzone pomieszczenie. Jak się okazuje, zdradliwe okazać się mogą dla nas również zbyt długo eksploatowane grzejniki elektryczne.  

 

Kolejną ważną kwestią związaną z bezpiecznym użytkowaniem urządzeń grzewczych jest zaopatrzenie się dodatkowo w czujnik czadu, gazu i dymu. Jak zapewnia nasz specjalista, dobrze potraktować to urządzenie nie jak kolejny zbędny gadżet, ale coś, co rzeczywiście może uratować nasze życie. Jego sygnału nie sposób przegapić – szczęśliwie, jeśli kończy się wyłącznie na fałszywym alarmie. 

Poruszony przez nas temat, choć dobrze znany, wydaje się zawsze aktualny, niezwykle istotny i wpisuje się w ogólnopolskie trendy – właśnie ruszyła coroczna kampania społeczna Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, w tym roku odbywająca się pod hasłem     w którą aktywnie włączone są jednostki straży pożarnej. Kampania ma na celu uwrażliwienie wszystkich tych, którzy w swoich domach i mieszkaniach korzystają z piecyków. Uwrażliwienie polegać ma na tym, aby być świadomym zagrożeń i umieć chronić to, co najcenniejsze – zdrowie i życie swoje i swoich najbliższych.  

Podstawowe zasady bezpieczeństwa w tym zakresie wyjaśnia nam pan Piotr Krygowski, rzecznik Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Targu.

/os

Zapraszamy na video.

NT24TV 29.10.2016
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również