Kamery live
prognoza pogody

W Strefie Aktywności – sześć umów i wciąż wolne tereny

2 września 2016 08:47

NOWY TARG.

W Strefie Aktywności Gospodarczej zacznie powstawać kolejny duży obiekt. Zwiastuje to zawarta przez burmistrza szósta z kolei umowa na dzierżawę terenu, czyli  korzystanie z ulg i dobrodziejstw tego specjalnego obszaru. Podpisało ją konsorcjum trzech podhalańskich firm.

W Strefie Aktywności – sześć umów i wciąż wolne tereny

Po branży meblarskiej, która już kończy budowę swoich hal za oczyszczalnią ścieków, przyszła kolej na produkcję z drewna, metalu i plastiku. Chce ją rozwijać konsorcjum firm z Szaflar i Zębu „KOLDREW”. Trzej przedsiębiorcy planują budowę hali produkcyjnej o powierzchni 3 tysięcy metrów kwadratowych plus powierzchnia magazynowa i biura. Przedmiotem dzierżawy jest 3,32 hektara.

Nowotarska Strefa Aktywności Gospodarczej – druga na południe od Krakowa, po Kluszkowcach, gdzie Strefa powstała dla potrzeb jednego zakładu – została uroczyście otwarta w listopadzie 2014 r. Przygotowywanie i uzbrajanie terenu trwało zaledwie cztery miesiące. Wcześniej Rada Miasta uchwaliła system ulg, który do lokowania się tam miał zachęcić właścicieli zakładów przemysłowych, usługowych, produkcyjnych, również uciążliwych dla środowiska, jak np. branża garbarska. Wysokość ulg dla każdego przedsiębiorcy jest uzależniona od ilości stworzonych przez niego miejsc pracy.

11,5-hektarowy teren za oczyszczalnią jest wyposażony w całą niezbędną infrastrukturę. Teraz Nowotarska SAG jest już włączona do Krakowskiego Parku Technologicznego, czyli Specjalnej Strefy Ekonomicznej, co otwiera szersze możliwości współpracy. Z rozwojem SAG-u miasto wiąże duże nadzieje na rozwój, nowe miejsca pracy i poprawienie lokalnej koniunktury. Myśli też o stworzeniu drugiej specjalnej strefy – na terenie byłego kombinatu obuwniczego.

Dla chętnych – miasto wciąż ma wolne tereny, zarówno w SAG przy granicy z Waksmundem, jak i w obszarze b. NZPS „Podhale”.

/as

NT24TV 02.09.2016
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również