Kamery live
prognoza pogody

Nowa targowica już niebawem

14 stycznia 2016 08:18

W czerwcu ma być już dostępna dla handlujących i kupujących nowa targowica w Stolicy Podhala. Obiekt, jego budowa, jak i przenoszenie miejsca handlu ze starej targowicy w nową lokalizację od wielu już lat budzi skrajne emocje.

Nowa targowica już niebawem

Opis obiektu

Planowana lokalizacja nowej targowicy:

U zbiegu potoków Biały i Czarny Dunajec, za złączami we wschodniej części miasta Nowy Targ. 

Funkcja:

Cały teren podzielony jest na funkcje. Zaczynając od strony południowej – frontowej wzdłuż parkingów, są to na przemian zespołu straganów handlowych oraz pawilony handlowe otaczające targowisko tworząc zarówno zwartą elewację od drogi z zaakcentowanymi wejściami i ozdobnymi bramami wprowadzającymi na targowisko, przy których przewidziano usytuowanie planu targowiska i informacji niezbędnych do skierowania pieszych w odpowiednich kierunkach. Obiekty te tworzą elewację targowicy stopniowo różnicując skalę całego zespołu. 

Również od strony wschodniej elewację założenia stanowią pawilony handlowo – usługowe wraz z gastronomicznymi, do których przylegają ogródki kawiarniane służące także na potrzeby terenów rekreacyjnych rozciągających się wzdłuż wałów rzeki Dunajec, które w przyszłości mogą być zagospodarowane i połączone z całym założeniem. 

W głębi zespołu usytuowana jest trochę większa skala obiektów w postaci zadaszonego placu handlowo wystawienniczego służącego również na potrzeby organizowania wszelkiego rodzaju targów oraz wystaw. 

Przez środek założenia, wzdłuż osi wschód – zachód, przebiega oś komunikacyjna. Po jej północnej stronie usytuowane będą kolejne zespoły straganów oraz w narożniku północno-wschodnim „targ zwierzęcy” z własnym parkingiem przystosowanym dla pojazdów z inwentarzem. 

Na głównych osiach kompozycyjnych targowicy, północ-południe i wschód-zachód, usytuowano niewielkie place, zaplanowane jako tematyczne: plac kowali, plac tekstylny, plac artystów.

Etapy projektowania

Projektowane główne budynki handlowe w pierwszym etapie inwestycji:

w formie pasażu oraz otwartej powierzchni handlowej,

parterowe z możliwością wykorzystania antresoli.

Powierzchnie handlowe przystosowane do sprzedaży butikowej oraz lokale jednoprzestrzenne.

Możliwy dowolny podział przestrzeni dostosowany do wymagań najemców lokali.

Pow. użytkowe budynków w kondygnacji parteru 2 x 540 m2. łącznie ok 1080 m2.

Kolejne etapy inwestycji w przygotowaniu.

NT24TV 14.01.2016
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również