Kamery live
prognoza pogody

W Podhalańskim Szpitalu – początek szczepień. Najpierw personel

Wśród 509 „szpitali węzłowych” w kraju, a 30 w Małopolsce, które w pierwszej turze zaszczepią przeciwko Covid-19 swój medyczny i niemedyczny personel – jest Podhalański Szpital Specjalistyczny. Wczoraj przyjechały tam szczepionki, które są przechowywane w lodówce. Dzisiaj o 8.00 zaszczepiona została pierwsza osoba z personelu medycznego, był to Pan Stefan Kowalczyk- Kardiolog, Specjalista Chorób Wewnętrznych.

W Podhalańskim Szpitalu - początek szczepień. Najpierw personel

Szczepienia rozpoczęły się dziś rano, w pomieszczeniach opieki całodobowej. Do ich wykonywania zostali oddelegowali lekarz i pielęgniarka. Wszystko odbywa się zgodnie z procedurami.

Jak informuje wicedyrektor ds. pielęgniarstwa, Alicja Jarosińska, najpierw szczepiony będzie personel Szpitala, następnie szczepienną usługę Szpital będzie świadczył ogółowi mieszkańców. Placówka czeka jednak na rządowe wytyczne dotyczące poszczególnych grup kwalifikowanych do szczepień.

Niezależnie od akcji rozpoczętej przez Szpital – w Małopolsce – na mocy ministerialnej listy – wyznaczone zostały 182 punkty szczepień. Ta lista może jeszcze ulec pewnym modyfikacjom. Ideą jest, by punkt taki był dostępny dla mieszkańców każdej gminy. Tworzenia punktów podjęły się przede wszystkim placówki POZ. 

Nasza jednostka została wyznaczona jako jedna z tzw. szpitali „węzłowych”. Po otrzymaniu pierwszych ampułek preparatu dzisiaj o 8.00 zaszczepiona została pierwsza osoba z personelu medycznego, był to Pan Stefan Kowalczyk- Kardiolog, Specjalista Chorób Wewnętrznych. W ciągu następnych dni zaplanowane zostały szczepienia kolejnych pracowników medycznych i niemedycznych – czytamy na Facebooku Podhalańskiego Szpitala. 

Szerzej o akcji w Podhalańskim szpitalu – wkrótce.

zdjęcia: Podhalański Szpital Specjalistyczny/Facebook

(asz)

 

Anna Szopińska 28.12.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

1 komentarz
Zbych 11:26 29.12.2020

Wizerunkowo byłoby lepiej gdyby pierwsza zaszczepiła się KOBIETA !!!!!

Zobacz również