Kamery live
prognoza pogody

W Nowym Targu rusza akcja “Zakupy dla seniorów”

Osoby starsze, niepełnosprawne i samotne z Nowego Targu mogą od dziś skorzystać z pomocy Ośrodka Pomocy Społecznej i Fundacji im. Adama Worwy. Wolontariusze na telefoniczne zamówienie zrobią zakupy i przyniosą pod dom zainteresowanego. Pomoc obejmować będzie zakup leków, żywności i środków czystości.

W Nowym Targu rusza akcja

fot. PK

Ośrodek Pomocy Społecznej w Nowym Targu w okresie walki z pandemią koronawirusa uruchamia usługę “Zakupy dla seniorów”. Akcja prowadzona jest we współpracy z Fundacją im. Adama Worwy. Zgłoszenia przyjmuje pracownik Ośrodka Pomocy Społecznej, w terminie od poniedziałku do piątku w godz. od 8.00 do 15.00 pod numerem 18 26 11 705. Wsparcie skierowane jest do osób samotnych, starszych, niepełnosprawnych – mieszkańców miasta Nowy Targ. Pomoc obejmowała będzie zakup leków, żywności oraz środków czystości.

Usługa dostarczenia podstawowych, codziennych produktów i leków będzie bezpłatna. Koszt zamówionych zakupów, który pokrywa zainteresowany, nie może przekroczyć kwoty 200 złotych.

Dla zapewnienia bezpieczeństwa każde zgłoszenie będzie miało swój unikatowy numer – do wyłącznej wiadomości seniora. Numer będzie stanowił hasło do kontaktów. Tym numerem będzie się posługiwał wolontariusz (będzie miał też specjalny identyfikator). Żaden wolontariusz nie będzie pukał do domu seniora, jeśli starsza osoba nie zgłosi wcześniej przez telefon zapotrzebowania na usługę.

/źródło: UM Nowy Targ/

/ps/

Piotr Starmach 16.03.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

1 komentarz
Akiko Miwa 23:12 16.03.2020

Fantastyczna organizacja! Polacy to bardzo pomocnicze ludzie dla słabszych ludzie!! To jest tradycją Polaków🥰

Zobacz również