Kamery live
prognoza pogody

W dniach 1-3 maja szczepienie na Rynku Głównym w Krakowie – bez rejestracji

30 kwietnia 2021 00:02

Od 1 do 3 maja na Rynku Głównym w Krakowie stanie specjalny punkt szczepień. Osoby, które znajdują się w grupie wiekowej uprawnionej do szczepień, w godzinach 8.00-20.00, będą mogły bez rejestracji przyjąć jednodawkową szczepionkę firmy Johnson & Johnson.

W dniach 1-3 maja szczepienie na Rynku Głównym w Krakowie - bez rejestracji

Wystarczy przyjść i zaczekać na swoją kolej – bez wcześniejszego zapisywania się na konkretny termin, czy godzinę. Tak jak w działających już punktach szczepień, również i w tym punkcie obecna będzie kadra medyczna, która zajmie się pacjentami zgodnie ze wszystkimi obowiązującymi standardami i procedurami. Liczba szczepionek jest ograniczona. Do mobilnego punktu trafi ich 2,5 tysiąca. 

– „Wrzucamy wyższy bieg w programie szczepień” – to słowa Pana Premiera Mateusza Morawieckiego, które z pełnym przekonaniem powtarzam i podkreślam. Szczepienia to jedyna skuteczna metoda walki z koronawirusem. Narodowy Program Szczepień – jak powiedział Pan Premier – staje się narodowym programem odpowiedzialności. Polski rząd umożliwił przyjęcie szczepionki bez umawiania się na wizyty, niejako z „ulicy”, z aktywnym e-skierowaniem. Od 1 do 3 maja we wszystkich miastach wojewódzkich, w tym na Rynku Głównym w Krakowie, będzie można zaszczepić się w mobilnym punkcie szczepień, do czego serdecznie zachęcam. To nie tylko możliwość, ale przede wszystkim szansa – dla nas i dla naszych najbliższych. Szczepiąc się, chronimy siebie i swoją rodzinę – mówi wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

W powstanie mobilnego punktu szczepień na krakowskim Rynku zaangażowana była Państwowa Straż Pożarna, 11 Małopolska Brygada Obrony Terytorialnej oraz Urząd Miasta Krakowa. Szczepienia wykona Szpital Uniwersytecki w Krakowie.

Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że w tak symbolicznym dla Krakowa, ale i całej Polski miejscu, jakim jest krakowski Rynek, odbywać się będą masowe szczepienia. Dziękuję krakowianom za to, że tak masowo się szczepią i są w pełni świadomymi obywatelami. W imieniu Pana Prezydenta Prof. Jacka Majchrowskiego zachęcam wszystkich, żeby przyszli w to miejsce. Wierzę, że przyjadą do nas Małopolanie również spoza Krakowa – mówi wiceprezydent Andrzej Kulig.

Strażacy wspierają także Narodowy Program Szczepień. Od początku roku mieliśmy ok. 2,5 tys. zdarzeń okołocovidowych, które wspieraliśmy. Dzięki środkom z rządowej rezerwy covidowej w ubiegłym roku wyposażyliśmy się w sprzęt, którym dzisiaj możemy wesprzeć budowę punktów takich jak np. ten, przy którym się znajdujemy – podkreśla małopolski komendant wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Piotr Filipek.

11 Małopolska Brygada Obrony Terytorialnej i jej żołnierze wspierają Wojewodę Małopolskiego. Każdego dnia żołnierze zaangażowani są w konkretne zadania. Teraz rozpoczynamy kolejne wsparcie Pana Wojewody – realizację naszego nowego procesu szczepień, które odbędą się na terenie Rynku Głównego. Żołnierze polecają – zaszczep się na majówkę! – dodaje dowódca 11 Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej płk Krzysztof Goncerz.

O tym, jak ważny jest Narodowy Program Szczepień, nie muszę nikogo przekonywać. Jeśli ktokolwiek ma jakiekolwiek wątpliwości co do przyjęcia szczepionki, to zapraszam do Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie, żeby zobaczyć, w jakim stanie przyjeżdżają do nas pacjenci i jak przebiega proces leczenia. COVID-19 jest bardzo podstępną chorobą – podsumowuje dyrektor Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie Marcin Jędrychowski.

Według harmonogramu:

1 i 2 maja zaszczepić się mogą osoby w wieku 36 lat i starsze

3 maja zaszczepić się mogą osoby w wieku 34 lat i starsze

W majówkę zaszczepić się będą mogły również osoby 30+, które w przeszłości zgłosiły chęć zaszczepienia przez formularz na stronie gov.pl/szczepimysie i otrzymały na tej podstawie e-skierowanie.

źródło: Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie

 

os 30.04.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również