Kamery live
prognoza pogody

W autobusach MZK – wydzielenie stref, brak możliwości zakupu biletu u kierowcy, zawieszone szkolne kursy

12 marca 2020 13:51

Wzorem innych zakładów komunikacji, a przede wszystkim w trosce o bezpieczeństwo kierowców i pasażerów w każdym autobusie MZK w Nowym Targu zostaną wprowadzone specjalne wydzielone strefy. W autobusach obejmą one obszar w rejonie kabiny kierowcy i pierwszych drzwi. Wydzielenie strefy w rejonie kabiny kierowcy będzie skutkować brakiem możliwości wsiadania i wysiadania dla pasażerów pierwszymi drzwiami w autobusach, jak również brakiem możliwości zakupu biletu u kierowcy.

W autobusach MZK - wydzielenie stref, brak możliwości zakupu biletu u kierowcy, zawieszone szkolne kursy

O tym, że jest to strefa wydzielona, w którym nie powinni przebywać pasażerowie będzie informować specjalne oznakowanie. Nie będzie także możliwości zakupu biletu u kierowcy. 

Zakupu biletów można dokonać w ponad 20 placówkach handlowych “kioskach, sklepach” http://www.mzk.nowytarg.pl/komunikacja/gdzie-kupic-bilet, w biletomatach stacjonarnych i mobilnych oraz trzech aplikacjach: iMKA, SkyCash, mPay 

-Prosimy o wzajemne zrozumienie i życzliwość – apeluje dyrektor MZK w Nowym Targu, Robert  Chowaniec. 

MZK informuje także, iż w związku zawieszonymi zajęciami w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych  w okresie 12 – 25 marca 2020 roku nie będą obsługiwane kursy szkolne oznaczone literką S. Dotyczy to okresu od poniedziałku 16 marca do środy 25 marca 2020 r. Pozostałe kursy odbywają się zgodnie z rozkładem.

Jednocześnie prosimy pasażerów o zachowanie podstawowych zasad BHP – częste i dokładne mycie rąk.

źródło: MZK Nowy Targ

 

os 12.03.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również