Kamery live
prognoza pogody

Udawali kierowców oraz okazali fałszywą umowę o pracę chcąc uniknąć kwarantanny

20 maja 2020 14:00

Funkcjonariusze Placówki Straży Granicznej w Zakopanem – podczas tymczasowego przywrócenia kontroli granicznej w miejscowości Chyżne – ujawnili 2 fikcyjne umowy o pracę.

Udawali kierowców oraz okazali fałszywą umowę o pracę chcąc uniknąć kwarantanny

Fot. Karpacki Oddział Straży Granicznej

Podczas kontroli pojazdów ciężarowych ujawniono dwóch obywateli Polski, którzy pod pozorem wykonywania pracy kierowcy chcieli uniknąć obowiązkowej kwarantanny. Jak się okazało, dwaj mężczyźni (29 i 39 lat) na co dzień pracowali w Austrii,  jednak chcąc odwiedzić rodziny i wjechać do Polski bez kwarantanny kupili po 80 euro fikcyjne umowy o pracę w charakterze kierowcy.

Sytuacja miała miejsce w czasie, kiedy obowiązywały przepisy zwalniające z kwarantanny jedynie osoby wykonujące czynności zawodowe, służbowe, zarobkowe w Polsce albo w kraju sąsiednim. Mężczyźni, którzy pracowali w innym kraju niż sąsiedni, chcieli zostać zwolnieni z kwarantanny, jako kierowcy wykonujący przewóz drogowy w ramach międzynarodowego transportu drogowego.

Co ciekawe, po dokładnym sprawdzeniu okazało się, iż jeden z mężczyzn rzekomo pracujący jako kierowca zawodowy … nie posiadał uprawnień do kierowania żadnymi pojazdami.  Mężczyźni niestety nie uniknęli kwarantanny, a dodatkowo zostali ukarani mandatami karnymi po 500 zł.

Przypominamy, że od 16 maja br. z kwarantanny zwolnione są osoby przekraczające granicę RP – stanowiącą granicę wewnętrzną – w ramach wykonywania czynności zawodowych, służbowych lub zarobkowych w Polsce lub w państwie UE lub EOG. Dotyczy to również osób pracujących w Szwajcarii i Wielkiej Brytanii.

/źródło: Karpacki Oddział Straży Granicznej/

/ps/

Piotr Starmach 20.05.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również