Kamery live
prognoza pogody

Trzeci przypadek w powiecie tatrzańskim. Kościół w Kościelisku zamknięty

5 czerwca 2020 12:41

W powiecie tatrzańskim, w gminie Kościelisko potwierdzono wczoraj trzeci przypadek zakażenia koronawirusem. To mężczyzna w sile wieku, nie wymagający hospitalizacji, przebywający w kwarantannie domowej. Zakopiański Sanepid prosi o kontakt wszystkie osoby, które w dniach od 30 maja-4 czerwca br. przyjmowały sakrament komunii św. lub uczestniczyły w spowiedzi podczas Mszy św. w Kościele św. Kazimierza Królewicza w Kościelisku, w celu objęcia ich nadzorem epidemiologicznym. Sam kościół jest zamknięty. 

Trzeci przypadek w powiecie tatrzańskim. Kościół w Kościelisku zamknięty

W związku z zaistniałą sytuacją, przebywania jakiś czas temu na terenie parafii osoby, która miała kontakt z chorym na koronawirusa, informujemy, że kościół parafialny św. Kazimierza oraz plebania zostają zamknięte z powodu kwarantanny. Wszystkie nabożeństwa w kościele św. Kazimierza zostają zawieszone od dzisiaj, a kościół pozostaje zamknięty. Dotychczasowe ustalenia odnośnie Pierwszej Komunii św. i Bierzmowania pozostają bez zmian. W tym czasie kontakt z księżmi będzie odbywał się drogą telefoniczną. Msze święte w zamówionych intencjach będą odprawiane na plebanii  – czytamy we wczorajszych wpisach na stronie Fb parafii pw. św. Kazimierza w Kościelisku. W kolejnym wpisie, parafia dementuje pogłoski, jakoby zakażenie miało dotyczyć któregoś z duchownych parafii.:

W związku z licznymi telefonami z pytaniami który z księży jest chory, informujemy, że NIE DOTYCZY TO NAS, a kwarantanna…

Opublikowany przez Parafia Świętego Kazimierza Królewicza w Kościelisku Czwartek, 4 czerwca 2020

W związku z licznymi telefonami z pytaniami który z księży jest chory, informujemy, że NIE DOTYCZY TO NAS, a kwarantanna jest PO PROSTU WYMOGIEM PROCEDURALNYM, a naszym obowiązkiem jest się jej poddać zgodnie z zaleceniami Sanepidu. 

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Zakopanem wydał natomiast wczoraj komunikat:

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Zakopanem prosi o kontakt wszystkie osoby, które w dniach od 30 maja 2020 r. do 4 czerwca 2020 r. przyjmowały sakrament komunii św. lub uczestniczyły w spowiedzi podczas Mszy św. w Kościele św. Kazimierza Królewicza w Kościelisku, w celu objęcia ich nadzorem epidemiologicznym.

❗️KOMUNIKAT❗️Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Zakopanem prosi o kontakt wszystkie osoby, które w dniach od 30…

Opublikowany przez Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Zakopanem Czwartek, 4 czerwca 2020

Głos w sprawie głośnego medialnie przypadku w Kościelisku zabrał też wczoraj wieczorem wójt gminy, Roman Krupa:

-To, o co was chciałem prosić – bo ostatnie kilka godzin jest godzinami zwariowanymi – to o odpowiedzialne i racjonalne zachowanie, o niewprowadzanie dodatkowej dezinformacji. Jeżeli będę miał nowe, konkretne, ważne dane, bez zbędnej zwłoki Was o tym poinformuję – mówi wójt gminy Kościelisko. 

👉Informacyjnie…🤝❇️Racjonalne, odpowiedzialne ale bez dezinformacji. O takie zachowanie proszę…⬆️

Opublikowany przez Roman Krupa Wójt Gminy Kościelisko Czwartek, 4 czerwca 2020

W całej Małopolsce mamy łącznie 1293 przypadki zakażeń. 924 osoby wyzdrowiały, 40 zmarło z powodu Covid-19. 

/os

 

 

os 05.06.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również