Kamery live
prognoza pogody

Tłumy witały lato na koncertach w Nowym Targu (FOTO)

19 czerwca 2022 03:22
Wyciszenie Włącz dźwięk

Rezerwat, Chłopcy z Placu Broni, Kobranocka, Róże Europy oraz The Blues Men, czyli “Lupi” i australijski muzyk Billy Neal – to zespoły, jakie wystąpiły podczas tegorocznego Przywitania Lata w Nowym Targu. Pogoda dopisała, a na nowotarski rynek przybyły prawdziwe tłumy stęsknionych zabawy melomanów. To pierwsza od dwóch lat muzyczna impreza masowa w Stolicy Podhala. 

Tym razem postawiono na mocne, rockowe i punkrockowe granie, było zatem naprawdę głośno! Zabrzmiało wiele “klasyków” polskiej muzyki rockowej lat 80. i 90. Dość wspomnieć o takich przebojach jak “O! Ela (straciłaś przyjaciela)”, “Jedwab”, “Zaopiekuj się mną”, czy “Kocham cię jak Irlandię”. Rozkołysana publiczność śpiewała je głośno wraz z wykonawcami, doskonale znając tekst. 

Zanim rozpoczęły się koncerty, na scenie pojawił się burmistrz Grzegorz Watycha wraz z odpowiedzialnymi za organizację wydarzenia pracownikami Wydziału Promocji i dyrekcją Miejskiego Centrum Kultury. 

-Cieszę się, że po tej przerwie spowodowanej różnymi ograniczeniami, możemy na rynku świętować, imprezować w tę piękną, letnią noc. Niech to będzie udane rozpoczęcie wakacji – mówił burmistrz Grzegorz Watycha, otwierając wydarzenie. 

Później już rozpoczął się kilkugodzinny koncert, na którym bawili się zarówno ci, którzy wychowali się na tej muzyce, jak i całkiem młode pokolenie. Koncert poprowadził Jacek Tomkowicz, prezenter radia RMF.

W trakcie występu zespołu Chłopcy z Placu Broni – podczas utworu “Kocham cię” nastąpił niezwykle wzruszający moment, kiedy zapłonęły tysiące światełek w hołdzie dla Bogdana Łyszkiewicza – zmarłego tragicznie frontmena i wokalisty zespołu, autora najsłynniejszych przebojów zwanego “polskim Lennonem”. 23 czerwca minie 22. rocznica jego śmierci. 

To wielkie wydarzenie muzyczne – dla wielu będące z pewnością niezapomnianym “wehikułem czasu” – okraszone było pokazem świateł laserowych. Nie zapomniano też o najmłodszych mieszkańcach, którym zapewniono zabawę na dmuchańcach i zajęcia plastyczne. Zabawę trwającą niemal do białego rana zwieńczyła dyskoteka do dźwięków DJ ADHD, natomiast serię koncertów zakończył występ australijskiego muzyka, saksofonisty i wokalisty Billy’ego Neala i nowotarskiego gitarzysty Piotra “Lupiego” Lubertowicza, występujących pod szyldem The Blues Men. Warto, by muzycy mieli kiedyś okazję raz jeszcze zaprezentować ten wyjątkowy materiał szerszej publiczności w Nowym Targu.

 

os 19.06.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również