Kamery live
prognoza pogody

Szpital Uniwersytecki w Krakowie małopolskim szpitalem “koronawirusowym”

13 marca 2020 12:05

Ministerstwo Zdrowia przekształciło krakowski szpital ulokowany przy ul. Jakubowskiego w placówkę zakaźną, gotową na przyjmowanie chorych na koronawirusa. Będzie to jedyny taki szpital w całej Małopolsce. 

Szpital Uniwersytecki w Krakowie małopolskim szpitalem

Resort zdrowia zdecydował przekształcić 19 szpitali w całej Polsce na zakaźne, które nastawione będą na walkę z rozprzestrzeniającą się zarazą COVID-19. Wszyscy, którzy na terenie Małopolski zachorują na koronawirusa, będą odsyłani do Szpitala Uniwersyteckiego przy ul. Jakubowskiego 2 w Krakowie. To tam lekarze i specjaliści będą podejmować próby wyleczenia pacjentów. Zarażeni przez cały okres choroby będą znajdować się na terenie krakowskiej placówki.

Szpitale zakaźne mają posiadać co najmniej 10 procent łóżek respiratorowych, gdzie można będzie pomóc pacjentom w najcięższym stanie. Co więcej, będą one wyposażone w sale operacyjne, zabiegowe, a nawet porodowe – Ministerstwo Zdrowia przewiduje, że koronawirusem zarażą się kobiety w ciąży.

Jednocześnie pojawiły się pogłoski o przenoszeniu dotychczasowych pacjentów do innych placówek. Dyrekcja Szpitala Uniwersyteckiego zdążyła zdementować te informacje:

“W związku z mogącymi wprowadzać w błąd informacjami, jakie są przekazywane za pośrednictwem mediów, pragniemy zdementować doniesienia o przenoszeniu wszystkich Pacjentów przebywających w chwili obecnej pod opieką Szpitala Uniwersyteckiego” 

/ps/

Piotr Starmach 13.03.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również