Kamery live
prognoza pogody

Szósta w Polsce ofiara koronawirusa w miała 27 lat. W Podhalańskim Szpitalu na OIOM-ie – ciężki przypadek zapalenia płuc

20 marca 2020 15:17

POWIAT NOWOTARSKI. Potwierdzonych przypadków koronawirusa jest już w Polsce 378, w Małopolsce 13, a hospitalizowanych – w naszym województwie 23. Do 4.478 wzrosła liczba objętych kwarantanną, a pod nadzorem epidemiologicznym pozostaje 1.460 osób. W Podhalańskim Szpitalu, na OIOM-ie, znajduje się jeden mężczyzna w stanie ciężkim, z powodu zapalenia płuc. Dziś Szpital oczekuje na wyniki jego testów grypowych.

Szósta w Polsce ofiara koronawirusa w miała 27 lat. W Podhalańskim Szpitalu na OIOM-ie – ciężki przypadek zapalenia płuc

Kobieta uznawana za szóstą śmiertelną ofiarę koronawirusa zmarła w łańcuckim szpitalu. Wcześniej – w innej placówce – urodziła ona dziecko. Koronawirusem zaraziła się od matki, która powróciła z Włoch.

Rzecznik ministerstwa zdrowia przekazuje jednak, iż wszystko wskazuje na to, że koronawirus nie był bezpośrednią przyczyną śmierci, a sepsa.

W Podhalańskim Szpitalu, na oddziale intensywnej opieki medycznej, przebywa natomiast starszy mężczyzna w stanie ciężkim, spowodowanym zapaleniem płuc. Dziś Szpital oczekuje wyników jest testów w kierunku grypy. Nowotarska placówka nie jest szpitalem zakaźnym, więc dyrekcja i personel OIOM-u drżą, by przypadek koronawirusa nie wyłączył na czas kwarantanny części ekipy w sercu Szpitala.

Przeprowadzony wywiad epidemiologiczny w tym przypadku uspokaja o tyle, że chory jest osobą mieszkającą samotnie, ze skłonnościami do alkoholu. Nic nie wskazuje, by miał kontakt z osobami powracającymi z zagranicy.

Choć Szpital nie jest zakaźnym, musi zapewniać transport w przypadkach sugerujących zakażenie. Taką karetkę (i środki ochrony dla jej obsługi) trzyma zatem w gotowości. Do tej pory była ona wykorzystywana dwukrotnie, w obu przypadkach jednak późniejsze badania nie potwierdziły zakażenia przewożonych pacjentów koronawirusem.  

(asz)

 

 

 

 

Anna Szopińska 20.03.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również