PILNE
Kamery live
prognoza pogody

Świetne informacje z Podhala! Koronawirus w odwrocie?

30 listopada 2020 12:18

Dwa nowe zakażenia w powiecie nowotarskim i siedem w powiecie tatrzańskim. Liczba zgonów w Małopolsce dwa – z czego żadna z ofiar nie pochodziła z Podhala. Pandemia koronawirusa z każdym kolejnym dniem wyhamowuje.

Świetne informacje z Podhala! Koronawirus w odwrocie?

Na takie wyniki czekaliśmy od dawna. Biorąc pod uwagę liczbę mieszkańców Podhala – a jest ich ponad 256 tysięcy według danych Głównegu Urzędu Statycznego – możemy mówić o zatrzymaniu drugiej fali epidemii wirusa SARS-CoV-2 pod Tatrami. W powiecie tatrzańskim w ciągu ostatnich 24 godzin wykryto 7 nowych zakażeń, w przypadku powiatu nowotarskiego zaledwie dwa – i to kolejny dzień z rzędu. Pozostaje trzymać kciuki, aby sytuacja związana z pandemią w kraju nadal rozwijała się w dobrym kierunku.

Łącznie w całej Polsce przybyło 5733 nowych zakażonych wirusem SARS-CoV-2, natomiast zmarło 121 osób – z czego 21 nie miało żadnych chorób współistniejących. Zarówno w przypadku nowych zakażeń jak i liczby zgonów dzisiejsze wyniki są o połowę mniejsze od tych z wczoraj. Z kolei w Małopolsce – poza 280 nowymi przypadkami – odnotowano śmierć 2 osób. Obie ofiary miały choroby współistniejące.

Piotr Starmach 30.11.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również