nowytarg24.TVPORTAL INFORMACYJNY NOWOTARSKIEJ TELEWIZJI KABLOWEJ
Pogoda
Stan powietrza
Kurs walut
Kamery online
reklama

„Śladem zabytków techniki z Podhala na Liptów” (video)

Ideą transgranicznego projektu „Śladem zabytków techniki z Podhala na Liptów” była ochrona i udostępnienie mało znanych, ale interesujących zabytków związanych z technicznym dziedzictwem pogranicza polsko-słowackiego. Kulturowy szlak tematyczny przybliża dziedzictwo związane z tradycjami drukarstwa, papiernictwa, kolejnictwa i łączy atrakcje zrealizowane w ramach projektu: Muzeum Drukarstwa w Nowym Targu, odrestaurowaną i zaadoptowaną na cele wystawiennicze wieżę wodną na stacji kolejowej w Nowym Targu, Muzeum Papieru Czerpanego w Ludrovej i zrekonstruowaną na terenie Muzeum Wsi Liptowskiej w Przybylinie trasę Powaskiej Leśnej Kolei Wąskotorowej. Zachęcamy do obejrzenia materiału filmowego na ten temat. 

Projekt „Śladem zabytków techniki z Podhala na Liptów” został zrealizowany w latach 2017-2018 w ramach unijnego Programu Współpracy Transgranicznej Interreg V-A Polska – Słowacja 2014-2020 przez Gminę Miasto Nowy Targ z partnerami ze Słowacji – Żylińskim Krajem Samorządowym i Gminą Ludrova.

5 0

Filmy

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

1 komentarzy

ceper ze stolicy

21 października, 2018, o 15:16:45

Szkoda ze rozebrano tory.dzisiaj bylaby to nie lada gratka turystyczna z widokiem na rozlegle torfowiska . brak wizji przyszlosci regionu. oby kolejni decydenci nie doprowadzili do likwidacji zabytkowych domów w miescie.wkrótce nid bedzid co zwiedzać.samymi lodami tradycyjnymi nie ściągniemy turystów

Ostatnie nowości

© 2016 Nowotarska Telewizja Kablowa. ul. Józefczaka 1, 34-400 Nowy Targ
projekt i wykonanie: Scepter Agencja interaktywna
array(2) { [0]=> int(68) [1]=> int(61) }