Kamery live
prognoza pogody

Rekord zakażeń w Małopolsce, śmierć nowosądeczanki

25 lipca 2020 13:22

To najgorsze dane dotyczące koronawirusa w Małopolsce od początku pandemii. Tylko w ciągu doby przybyło 142 chorych, a kolejne cztery osoby z naszego powiatu zakaziło się wirusem SARS-CoV-2.

Rekord zakażeń w Małopolsce, śmierć nowosądeczanki

Jak czytamy w komunikacie Wojewody:

 

“Otrzymaliśmy informację z WSSE w Krakowie o kolejnych ozdrowieńcach z naszego województwa. To 9 kobiet i 12 mężczyzn, w wieku od 3 miesięcy do 73 lat, z Krakowa i Nowego Sącza (po 5 osób), powiatu nowosądeckiego (4 osoby), suskiego i limanowskiego (po 3 osoby) oraz gorlickiego (1 osoba), którzy w większości przebywali w izolacji. W sumie w Małopolsce mamy 1593 ozdrowieńców.

 

Natomiast ostatnie badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych 142 osób. To 88 kobiet i 54 mężczyzn, w wieku od 3 miesięcy do 96 lat, z powiatu nowosądeckiego (51 osób), bocheńskiego (25 osób), Krakowa (18 osób), Nowego Sącza (14 osób), powiatu oświęcimskiego (13 osób), tarnowskiego i nowotarskiego (po 4 osoby), wadowickiego (3 osoby), dąbrowskiego i limanowskiego (po 2 osoby) oraz Tarnowa i powiatów: brzeskiego, gorlickiego, miechowskiego, myślenickiego i proszowickiego (po 1 osobie). Aktualnie 7 osób jest hospitalizowanych, pozostałe przebywają w izolacji.

 

Obecnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 2962 osób.

 

Niestety musimy również poinformować o śmierci 78-letniej kobiety, mieszkanki Nowego Sącza, która przebywała w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. Zmarła miała choroby współistniejące. Potwierdzono, że przyczyną zgonu był COVID-19. Tym samym w Małopolsce liczba zgonów spowodowanych COVID-19 wynosi 50″.

 

/źródło: Biuro Prasowe UW w Krakowie/

Piotr Starmach 25.07.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również