Kamery live
prognoza pogody

Przy Szpitalu w Nowym Sączu uruchomiono mobilne laboratorium

28 października 2020 11:28

Na opracowanej przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Krakowie liście podmiotów prowadzących badania laboratoryjne na rzecz Małopolski znajduje się obecnie 15 podmiotów. Dodatkowe możliwości daje wykorzystywanie laboratoriów mobilnych. Jedno z nich zostało uruchomione przy Szpitalu im. J. Śniadeckiego w Nowym Sączu. Będzie w nim możliwe wykonanie nawet tysiąca badań na dobę.

Przy Szpitalu w Nowym Sączu uruchomiono mobilne laboratorium

– Jestem przekonany, że będzie to szczególne usprawnienie pracy sądeckiego szpitala, a także innych szpitali w regionie. Potencjał tego laboratorium mobilnego jest imponujący. Szukamy wszelkich dostępnych możliwości, które pomogą szpitalom. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do uruchomienia tego laboratorium. Wyrażam wdzięczność Pani Dyrektor Lidii Zelek oraz personelowi sądeckiego Szpitala za determinację w walce z epidemią i doskonałą opiekę nad pacjentami – mówił wicewojewoda małopolski Zbigniew Starzec podczas wizyty w Nowym Sączu.

– Mobilne laboratorium, które zostało uruchomione przy nowosądeckim Szpitalu, to doskonałe narzędzie pozwalające eliminować „wąskie gardła”. Z pewnością skróci się czas oczekiwania na wyniki, na czym skorzystają pacjenci. To także niezwykle istotne ułatwienie dla lekarzy podejmujących decyzje w zakresie hospitalizacji. Pamiętajmy jednak o tym, jak wiele zależy od każdego z nas. Nieustająco przypominamy o znaczeniu podstawowych zasad higieny: Dezynfekcja, Dystans i Maseczki to kluczowe narzędzia w walce z epidemią – podkreśla wicewojewoda Józef Leśniak.

źródło, fot. Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie

os 28.10.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również