Kamery live
prognoza pogody

Policjanci sprawdzają, czy osoby objęte kwarantanną rzeczywiście przebywają we wskazanym miejscu

19 marca 2020 04:20

Od 15 marca po powrocie do kraju wszystkie osoby zobowiązane są poddać się 14-dniowej kwarantannie, co oznacza pozostanie pod adresem podanym w karcie lokalizacyjnej. Na kwarantannie domowej pozostają także osoby skierowane na nią decyzją administracyjną. Umundurowani policjanci również na terenie Nowego Targu wspierają służby sanitarne sprawdzając, czy osoby nią objęte rzeczywiście przebywają we wskazanym miejscu oraz czy nie potrzebują pomocy.

Policjanci sprawdzają, czy osoby objęte kwarantanną rzeczywiście przebywają we wskazanym miejscu

Nowotarscy policjanci dzwonią lub pojawiają się osobiście w miejscu pobytu osób objętych kwarantanną na terenie powiatu. Policjanci nie mają z tymi osobami bezpośredniego kontaktu, nie wchodzą do środka domów i mieszkań. Kontaktują się telefonicznie, dzwonią domofonem lub poprzez kontakt wzrokowy sprawdzają, czy ta osoba rzeczywiście przebywa w miejscu kwarantanny. Funkcjonariusze pytają też osoby na kwarantannie, czy nie potrzebują jakieś pomocy, czy są zaopatrzone w żywność lub leki. Taka forma wymiany informacji ma zapewnić bezpieczeństwo nie tylko samym policjantom, ale też osobom objętym kwarantanną.

-Prosimy wszystkich o rozsądek i odpowiedzialność. Jeśli jesteśmy objęci kwarantanną pozostańmy w domu dostosowując się do zaleceń służb sanitarnych. Za nieprzestrzeganie kwarantanny grozi grzywna nawet do 5 tys. złotych – przypominają nowotarscy policjanci – W przypadku zgłoszenia interwencji na numer alarmowy prosimy o informację o zastosowanej kwarantannie, nadzorze epidemiologicznym lub występujących objawach chorobowych. Taka wiadomość pozwoli policjantom, ratownikom medycznym i innym służbom przygotować się i zastosować odpowiednie środki ochrony.

źródło: KPP Nowy Targ

os 19.03.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również