Kamery live
prognoza pogody

Policja intensyfikuje kontrole związane z obowiązkiem zakrywania ust i nosa. Już posypały się mandaty

Nowotarska policja informuje o podjęciu bardziej zdecydowanych działań związanych z kontrolą środków komunikacji publicznej oraz obiektów handlowych pod kątem przestrzegania przepisów sanitarnych. Chodzi tu w szczególności o stosowanie się do obowiązku zasłaniania ust i nosa przy pomocy maseczki. Intensyfikacja kontroli ma związek z dobowym wzrostem osób zakażonych Covid-19, ale jest też reakcją na sygnały wpływające od części mieszkańców, którzy zgłaszają, że nie wszyscy stosują się do przepisów. 

Policja intensyfikuje kontrole związane z obowiązkiem zakrywania ust i nosa. Już posypały się mandaty

Od wczoraj funkcjonariusze policji wspólnie z inspekcją sanitarną prowadzą kontrole w galeriach i sklepach oraz obiektach, w których obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa przy pomocy maseczki. Dla zapominalskich wczorajsze interwencje kończyły się pouczeniem, natomiast tym, którzy lekceważyli upomnienia, policjanci wręczali mandaty karne. W tym przypadku mandat wynosi od 20 do 500 zł, natomiast jeśli sprawa zostanie skierowana do sądu, organ ten może orzec grzywnę nawet do 5000 zł.

Kontrole w komunikacji miejskiej, galeriach i sklepach, w tym z przedstawicielami sanepidu będą prowadzone codziennie. Dlatego przypominamy o obowiązku stosowania się do obostrzeń sanitarnych i zakrywania nosa i ust za pomocą maseczki w miejscach, gdzie jest to wymagane – informuje Komenda Powiatowa Policji w Nowym Targu.

źródło: KPP Nowy Targ

os 26.10.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

1 komentarz
Ola 12:15 26.10.2021

Bardzo przykre, że portal nie na bieżąco z orzecznictwem i uczestniczy w dezinformacji. JEST hierarchia aktów prawnych w Polsce !!! Pomijając aspekty prawne proszę o posłuchanie komisji śledczej ds pandemii która powstała w Polsce, jak zeznaje dr nauk medycznych Zbigniew Martyka dostępne na Janek Posieszalski Warto na YouTubie. Pan dr jest kierownikiem oddziału zakaźnego w Dąbrowie Górniczej więc kto jak kto ale on chyba ma wiedzę. No tak ale lepiej nic nie czytać nie uczyć się i mówić ze to teorie spiskowe. Ponadto powstała grupa c-19 i Polskie Stowarzyszenie Niezależnych Lekarzy i Naukowcow , Stowarzyszenie Prawników radców prawnych , adwokatów, i notariuszy warto tam wejść na stronę i zastanowić się czy warto ......

Zobacz również