Kamery live
prognoza pogody

“Podhalanka” przygotowuje dla studentów nową platformę e-learningową

24 marca 2020 18:50
Wyciszenie Włącz dźwięk

Dotychczasowy kontakt mailowy profesorów akademickich z studentami ma zostać zastąpiony profesjonalnym systemem nauczania zdalnego. Jednocześnie władze Podhalańskiej Państwowej Uczelni Zawodowej mają nadzieję, że termin obrony prac nie ulegnie zmianie.

Fot. PPUZ

Władze tzw. “Podhalanki” nie ukrywają, że to dla nich trudne chwile. Po tym, jak dotychczasowy rektor Podhalańskiej Państwowej Uczelni Zawodowej ks. dr hab. Stanisław Gulak został odwołany ze stanowiska przez wicepremiera Jarosława Gowina, obowiązki rektora przejęła tymczasowo dr Halina Zięba

 – Chciałabym zapewnić Państwa, że jest tu przyjazna atmosfera i mimo nie zawsze miłych informacji, jakie ostatnio w tej szkole dokonały zmian, i przez które się tutaj znalazłam, będziemy starali się otaczać opieką naszych studentów – mówi nam p.o. rektora PPUZ dr Halina Zięba.

Dr Zięba z “Podhalańską” związana jest od 15 lat. Specjalizuje się w fizjoterapii, obecnie pracuje również w Instytucie Fizjoterapii. Przejmując stanowisko rektora nowotarskiej uczelni, stanęła przed trudnym zadaniem uporania się nie tyle z nadwyrężoną reputacją szkoły, ale przede wszystkim ze zmianami spowodowanym przez pandemię koronawirusa.

 – Od dwóch tygodni prowadzone są zajęcia online. Pracownicy poprawiają prace studentów czy realizują z nimi program dydaktyczny – zapewnia rektor. 

We wnętrzu uczelni panują wszechobecne pustki. Większość pracowników PPUZ pracuje zdalnie z własnych domów. Ci, których obecność w murach uczelni jest niezbędna, pracuje w maseczkach i w rękawiczkach jednorazowych. W użyciu są także środki dezynfekcyjne. Na szybki powrót do normalności – biorąc pod uwagę pogarszającą się sytuację z epidemią wirusa SARS-CoV-2 – nie ma co liczyć, dlatego władze “Podhalańskiej” w ciągu najbliższych dni zamierzają uruchomić platformę e-learningową. Dla studentów i dla pracowników akademickich. 

 – Do tej pory odbywało się to w taki sposób, że mieliśmy kontakt mailowy ze studentami, natomiast od tygodnia pracuje zespół ludzi, którzy przygotowują platformę dla naszej uczelni, która zawsze będzie służyć. Prace nadal trwają bo chcemy, aby system działał, żeby nie było problemów takich, że system się zawiesił czy jakaś praca nie dotarła bądź zniknęła. Musi być niezawodny – tłumaczy dr Halina Zięba.

Więcej na temat wdrażanej platformy e-learningowej, a także ewentualnej zmiany terminu obrony prac w materiale video poniżej.

/ps/

Piotr Starmach 24.03.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również