Kamery live
prognoza pogody

Piętnasty przypadek w powiecie nowotarskim

Sanepid poinformował dziś o kolejnych przypadkach koronawirusa w naszym województwie. Tylko ostatniej doby liczba zakażonych wirusem SARS-CoV-2 wzrosła o kolejne 29 osób w Małopolsce, w tym jedną z naszego powiatu.

Piętnasty przypadek w powiecie nowotarskim

 

Od początku epidemii koronawirusem zaraziło się 1834 mieszkańców Małopolski, z czego obecnie 506 osób to przypadki wciąż niewyleczone. Szczęśliwie nie zmienia się statystyka liczby zgonów z powodu choroby COVID-19 i od dłuższego czasu wynosi ona 44 zmarłych.

 

W powiecie nowotarskim wirusem SARS-CoV-2 zakaziło się do tej pory 15 mieszkańców, z czego 10 osób zostało już wyleczonych. Pięciu pacjentów jest obecnie hospitalizowanych bądź izolowanych – w zależności od ich stanu zdrowia. 

 

Niepokojące są wskaźniki dotyczące coraz szybszego rozprzestrzeniania się koronawirusa w rejonie Nowego Sącza. Łączna liczba obecnie zarażonych osób zarówno z miasta jak i powiatu nowosądeckiego wynosi obecnie 120 i cały czas rośnie.

 

/źródło: WSSE w Krakowie/

Piotr Starmach 04.07.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

1 komentarz
stały bywalca 16:10 05.07.2020

Prośba do administratora .Proszę aktualizować stronę.Stare wiadomości mieszają się z nowymi,trudno się połapać na początek w tych pilnych wiadomościach.Stara wersja była lepiej czytelna.Pozdrawiam.

Zobacz również