Kamery live
prognoza pogody

Osiem osób w nowotarskim, 77 w Małopolsce

31 lipca 2020 12:49

Przybywa chorych z naszego powiatu. Ostatniej doby potwierdzono COVID-19 u kolejnych ośmiu osób z powiatu nowotarskiego, natomiast w całej Małopolsce u 77 osób. Ponadto zmarły trzy osoby zakażone koronawirusem.

Osiem osób w nowotarskim, 77 w Małopolsce

W komunikacie Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie czytamy:

 

“(…) Przekazujemy, że otrzymaliśmy informację z WSSE w Krakowie o kolejnych ozdrowieńcach z naszego województwa. To 5 kobiet i 8 mężczyzn, w wieku od 3 do 83 lat, z powiatu limanowskiego i myślenickiego (po 3 osoby), suskiego (2 osoby), oraz Krakowa i powiatów: brzeskiego, dąbrowskiego, nowotarskiego i tatrzańskiego (po 1 osobie), którzy w większości przebywali w izolacji. W sumie w Małopolsce mamy 1681 ozdrowieńców.

 

Natomiast ostatnie badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych 77 osób. To 31 kobiet i 46 mężczyzn, w wieku od roku do 87 lat, z Krakowa (20 osób), powiatu nowosądeckiego (20 osób), nowotarskiego (8 osób), Nowego Sącza (6 osób), oświęcimskiego (4 osoby), powiatu dąbrowskiego, krakowskiego (po 3 osoby), limanowskiego, olkuskiego, suskiego, wielickiego, myślenickiego (po 2 osoby) oraz powiatów: tarnowskiego, tatrzańskiego, wadowickiego (po 1 osobie). Aktualnie 12 osób jest hospitalizowanych, pozostałe przebywają w izolacji.

 

Obecnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 3535 osób.

 

Niestety musimy również poinformować o śmierci 3 osób. To 1 kobieta i 2 mężczyzn, w wieku od 59 do 79 lat z powiatów: suskiego, bocheńskiego i nowosądeckiego, którzy przebywali w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. Zmarli mieli choroby współistniejące. Potwierdzono, że przyczyną zgonu był COVID-19. Tym samym w Małopolsce liczba zgonów spowodowanych COVID-19 wynosi 64″.

 

 

/źródło: Biuro Prasowe UW w Krakowie/

Piotr Starmach 31.07.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również