Kamery live
prognoza pogody

OPS gotowy na zwiększoną liczbę zachorowań

12 października 2020 19:28

Pogarszająca się sytuacja epidemiologiczna w powiecie nie uszła uwadze nowotarskiemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej. Na zwiększoną liczbę zakażeń koronawirusem wśród nowotarskich seniorów władze ośrodka są przygotowane – zapewniała dziś na obradach Rady Miasta dyrektor ośrodka, Agnieszka Zmarzlińska.

OPS gotowy na zwiększoną liczbę zachorowań

Fot. archiwum

Obecnie Ośrodek Pomocy Społecznej w Nowym Targu skupia się w szczególności na usługach opiekuńczych. Jak wskazują władze ośrodka, jest to teraz najczęstsza i najbardziej niezbędna pomoc zgłaszana przez seniorów.

Od marca ośrodek działa w stanie podwyższonej gotowości, jesteśmy otwarci i gotowi nieść pomoc wszędzie tam gdzie jest to niezbędne i potrzebne – zapewniała w trakcie dzisiejszej XXIII Sesji Rady Miasta Nowy Targ dyrektor OPS w Nowym Targu, Agnieszka Zmarzlińska. – Dużo naszej pracy kierujemy na osoby przebywające na kwarantannach. Mamy określone procedury co do udzielania tej pomocy i każde zgłoszenie dotyczące udzielenia tej pomocy jest przez nas weryfikowane poprzez współpracę z Państwowym Powiatowym Inspektorem Sanitarnym oraz innymi organizacjami i wolontariuszami. 

W dużej mierze pomoc ta skupia się na dostarczaniu żywności, napojów i leków. Ale to nie koniec, bo osoby starsze mogą również zwrócić się o pomoc m.in. finansową, rzeczową czy usługowej za pomocą specjalnego numeru telefonicznego działającego na terenie miasta już od maja. 

– Ten numer został udostępniony na zlecenie Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej 28 marca – wytłumaczyła Agnieszka Zmarzlińska. – Zachęcamy każdego, kto takiej pomocy potrzebuje, aby bezpośrednio z naszym Ośrodkiem Pomocy Społecznej się kontaktował, a my w zakresie naszych możliwości będziemy osobom potrzebującym tej pomocy udzielać. 

Potrzebujący pomocy OPS mogą dzwonić pod numer 18 266 25 93 lub 18 26 11 700.

Piotr Starmach 12.10.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również