Kamery live
prognoza pogody

Od wczoraj – zdalna nauka w jednej z klas w nowotarskiej “dwójce”

Od wczoraj jedna z klas II w nowotarskiej „dwójce” uczy się zdalnie, a hybrydową edukację wdrożono w trzech innych klasach: kolejnej II i dwóch III. Przyczyna to pozytywny wynik testu na Covid-19 u jednego z dzieci.

Od wczoraj - zdalna nauka w jednej z klas w nowotarskiej

fot. arch. nowytarg24.tv

– Rodzice zachowali się bardzo odpowiedzialnie: podejrzewając zakażenie, wykonali test i otrzymawszy pozytywny wynik, zaraz nas powiadomili – mówi dyrektorka Szkoły, Danuta Pyzowska-Foryt– Przeprowadziliśmy dochodzenie, z jakimi grupami koleżanek i kolegów miało kontakt to dziecko i – zgodnie z procedurą – uzyskaliśmy zgodę Sanepidu oraz organu prowadzącego, by przejść na inne formy nauczania. Kontakt z innymi grupami dzieci, poza klasą, akurat w tym przypadku był przez świetlicę. Każdy z rodziców został powiadomiony o sytuacji przez dziennik Librus. Zaznaczam, że w szkole przestrzegamy wszystkich reżimów sanitarnych: są dezynfekcje, są zachowywane odległości, wietrzymy klasy itd. Większość nauczycieli jest zaszczepiona.

 Kwarantanna czterech klas w „dwójce” potrwa do 13. września. Trudno wykluczyć, że takie wydarzenia wkrótce staną się normą tego roku szkolnego – kolejnego roku pandemii. „Dwójka” – z dużą liczbą uczniów – ćwiczy procedury jako pierwsza w Nowym Targu. Decyzje zapadały szybko, paniki nie ma. Chyba musimy się przyzwyczaić.

 /asz

os 09.09.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

7 komentarzy
Nikt 16:06 11.09.2021

Rodzice zachowali się odpowiedzialnie? Śmieszne, a które przeziębienie nie da pozytywnego testu. Dzięki takim 'odpowiedzialnym' rodzicom,reszta uczy się zdalnie. Chore dziecko trzyma się w domu do wyleczenia, A nie kopie się dołków pod resztą szkoły, niczego Was jeszcze tą sztuczną pandemia nie nauczyła, gdyby wszyscy rodzice chcieli tak robić, to cała Polska uczyłaby się zdalnie przez cały rok.

asd 11:19 10.09.2021

Rodzice nie zachowali się odpowiedzialnie, tylko jak nawiedzeni wyznawcy jedynej słusznej sekty covidiańskiej.

Mira 07:33 10.09.2021

Jeszcze ktos wierzy testom? Ja mialam w ciągu tygodnia rożne, takie są wiarygodne.

Nina 22:28 09.09.2021

Jak rodzic może pozwolić na pobranie wymazu przecież logika niestety ten test wszystko wykryje przecież kto głupi niewie że zaczną się przeziębienia bo tylko ten fałszywy kovid ludzie obudzcie się

bardziej zaradny 16:44 09.09.2021

Następna nawiedzona covidianka. Wbij sobie do głowy, że pandemii nie było i nie ma. Jest tylko plandemia medialna do straszeniach takich covidianów jak Ty.

Katarzyna Zaradna. 13:03 09.09.2021

Niedawno przebywalam w Nowym Targu ,tam ludzie zachowują się jakby pandemi nie było w lewiatan zero maseczek.I są efekty.

Pola 12:50 09.09.2021

A jak panowała grypa tez robiono śledztwo kto z kim się widział z kim się widział .... to się nigdy nie skończy jak będą dyrektorzy tak postępować... wirusy zawsze były i będą[email protected]@

Zobacz również