Kamery live
prognoza pogody

Od soboty – kolejny lockdown

17 marca 2021 16:55

Od 20 marca do 9 kwietnia w całej Polsce będą obowiązywały nowe, bardziej restrykcyjne ograniczenia. Swoją działalność muszą zawiesić hotele, galerie handlowe, stoki narciarskie, baseny, kina, teatry, galerie, muzea, kluby fitness i siłownie. Ze względów bezpieczeństwa, wszyscy uczniowie w Polsce – w tym także w klasach 1-3 – będą uczyć się zdalnie. W całym kraju zaleca się pracę on-line – wszędzie tam, gdzie jest to możliwe. Mimo, że na Podhale nie dotarła jeszcze trzecia fala pandemii i przewiduje się, że dotrze dopiero za miesiąc, nowe zasady będą obowiązywać  również tutaj. Aktualnie w powiecie nowotarskim zachorowania kształtują się na poziomie 20-25 dziennie. 

Od soboty - kolejny lockdown

“Sytuacja epidemiczna w Polsce pogarsza się. Brytyjska mutacja koronawirusa powoduje, że liczba nowych zachorowań oraz osób hospitalizowanych znacząco rośnie. Dlatego, w trosce o zdrowie i życie obywateli, podjęliśmy decyzję o wprowadzeniu rozszerzonych zasad bezpieczeństwa w całej Polsce. Dodatkowo rekomendujemy pracę zdalną wszędzie tam, gdzie jest to możliwe” – poinformował dziś polski rząd – Decyzje w sprawie obostrzeń podejmujujemy wspólnie z naszymi ekspertami z dziedziny zdrowia publicznego, wirusologami i epidemiologami. Aby zmniejszyć tempo rozwoju COVID-19, musimy ograniczyć mobilność społeczną, która jest kluczowa w walce z koronawirusem.

Zasady wprowadzone zostaną od soboty, 20 marca i obejmą całą Polskę. Obowiązywać będą do 9 kwietnia, czyli obejmą także okres Świąt Wielkanocnych.

Od 20 marca do 9 kwietnia w całej Polsce będą obowiązywały następujące ograniczenia. Swoją działalność muszą zawiesić:

  • hotele (wyjątkiem są m.in. hotele robotnicze, a także noclegi świadczone w ramach podróży służbowych – dokładny katalog wyjątków wraz z wymaganym potwierdzeniem odbywania podróży służbowej znajdzie się w rozporządzeniu);
  • galerie handlowe – z wyjątkiem m.in.: sklepów spożywczych, aptek i drogerii, salonów prasowych, księgarni, sklepów zoologicznych i z artykułami budowlanymi. W galeriach handlowych nadal będą mogły działać m.in. usługi fryzjerskie, optyczne, bankowe, pralnie;
  • teatry, muzea, galerie sztuki (możliwa jest jednak organizacja prób i ćwiczeń, a także wydarzeń online);
  • kina (zakaz projekcji filmów dotyczy również domów i ośrodków kultury);
  • baseny (wyjątkiem są baseny w podmiotach wykonujących działalność leczniczą i dla członków kadry narodowej);
  • sauny, solaria, łaźnie tureckie, salony odchudzające, kasyna;
  • stoki narciarskie;
  • kluby fitness i siłownie;
  • obiekty sportowe (mogą działać wyłącznie na potrzeby sportu zawodowego i bez udziału publiczności).

Ze względów bezpieczeństwa, wszyscy uczniowie w Polsce – w tym także w klasach 1-3 – będą uczyć się zdalnie. Polski rząd zaleca pracę on-line wszędzie tam, gdzie jest to możliwe.

Na Podhale jeszcze nie dotarła trzecia fala pandemii. Aktualna sytuacja epidemiologiczna w powiecie

 

os 17.03.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również