Kamery live
prognoza pogody

Od dziś – zmiana zasad zasłaniania ust i nosa. Dozwolone wyłącznie maseczki

27 lutego 2021 08:52

Od dziś w całym kraju obowiązuje zmiana zasad dotyczących zasłaniania ust i nosa. W tym celu musimy używać już wyłącznie maseczek, których nie będzie można zastąpić przyłbicami, szalami, apaszkami, czy popularnymi buffami. 

 

Od dziś - zmiana zasad zasłaniania ust i nosa. Dozwolone wyłącznie maseczki

Najważniejsze decyzje dotyczące pandemii podejmujemy wspólnie z naszymi specjalistami z zakresu zdrowia publicznego, profesorami, wirusologami, epidemiologami. Rada Medyczna  przygotowała zalecenia, który sposób zakrywania ust i nosa najlepiej chronią nas przed zakażeniem. Zgodnie z rekomendacjami wprowadzamy zakaz noszenia przyłbic, szalików, chust itp. Nie spełniają one kryteriów bezpieczeństwa i nie chronią nas tak skutecznie przed zakażeniem jak maseczki – brzmi argumentacja towarzysząca wprowadzeniu nowych zasad. 

Dodatkowo, od dziś wszystkie osoby przyjeżdżające z Czech i Słowacji będą objęte kwarantanną. Będzie to dotyczyć również osób przekraczających granicę samochodem. Wyjątek stanowią osoby zaszczepione dwoma dawkami szczepionki przeciw COVID-19 lub osoby posiadające negatywny wynik testu. Test musi być wykonany przed przekroczeniem granicy. Jest ważny przez 48 godzin, licząc od momentu otrzymania wyniku. 

Powrót obostrzeń czeka od dziś województwo warmińsko-mazurskie, gdzie sytuacja epidemiczna jest szczególnie trudna. 

os 27.02.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również