Kamery live
prognoza pogody

Od 1 grudnia – nowe ograniczenia. To tzw. “pakiet alertowy”

30 listopada 2021 09:11
–Jesteśmy w apogeum 4 fali pandemii Covid-19. Obserwujemy zmniejszającą się dynamikę zachorowań. Do tej pory byliśmy w stanie zarządzać walką z pandemią w sposób przewidywalny. W ostatnich dniach pojawiła się nowa mutacja koronawirusa nazwana przez WHO mikronem. Generuje ona ryzyko przyspieszenia procesów pandemicznych, co zmienia nasze podejście do walki z pandemią. W związku z pojawieniem […]
Od 1 grudnia - nowe ograniczenia. To tzw.
Jesteśmy w apogeum 4 fali pandemii Covid-19. Obserwujemy zmniejszającą się dynamikę zachorowań. Do tej pory byliśmy w stanie zarządzać walką z pandemią w sposób przewidywalny. W ostatnich dniach pojawiła się nowa mutacja koronawirusa nazwana przez WHO mikronem. Generuje ona ryzyko przyspieszenia procesów pandemicznych, co zmienia nasze podejście do walki z pandemią. W związku z pojawieniem się nowego wariantu koronawirusa opracowaliśmy pakiet alertowy. Dotyczy on uszczelnienia granic oraz ograniczeń krajowych – powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski, przedstawiając zmiany, jakie wejdą w życie już od 1 grudnia. 
 
Obejmą one kościoły, gastronomię, hotele i obiekty kultury – kina, teatry, opery, filharmonie, domy, ośrodki i centra kultury, koncerty i widowiska cyrkowe, a także obiekty sportowe (baseny, aquaparki). W tych miejscach będzie możliwe jedynie 50% obłożenia. 
 
 
Zmiany obejmą także rodzinne uroczystości i kluby. W dyskotekach, zgromadzeniach i uroczystościach (takich jak wesela, komunie) będzie mogło uczestniczyć maksymalnie 100 osób. 
 
Jeśli chodzi o siłownie, kluby fitness, muzea i galerie sztuki, targi, wystawy, kongresy, czy obiekty handlowe – tu limit osób uzależniony jest od powierzchni i ujęty jest w formie zapisu: 1 osoba na 15 m 2. 
 
Od 1 grudnia rząd wprowadza także dodatkowe ograniczenia dla osób podróżujących z krajów ‘non-Schengen’. Będzie obowiązywał zakaz lotów z siedmiu afrykańskich krajów. 
 
 
os 30.11.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również