Kamery live
prognoza pogody

Nowotarskie lasy z lotu ptaka (zdjęcia)

12 maja 2019 12:33

Bór na Czerwonem 🌲🌳został wpisany na listę obszarów mokradłowych o międzynarodowym znaczeniu Konwecji Ramsarskiej, jako jeden z 19 ❗️obiektów w Polsce. Dostrzeżono jego wyjątkowość w skali całego kraju, i mimo, że nikt nie zabiegał o to wyróżnienie, ktoś z zewnątrz dostrzegł jego wyjątkowość i rezerwat znalazł swoje zaszczytne miejsce obok takich wspaniałości i “sław”, jak Biebrzański i Wigierski Park Narodowy, ujście Wisły, czy Warty. Lasy otaczające Nowy Targ to nasz wielki skarb. Zobaczcie jak pięknie wyglądają z lotu ptaka.🌲🌳❤️

Nowotarskie lasy z lotu ptaka (zdjęcia)

Konwencja o obszarach wodno-błotnych mających znaczenie międzynarodowe, zwłaszcza jako środowisko życiowe ptactwa wodnego, zwana Konwencją Ramsarską, została podpisana w Ramsarze 2 lutego 1971 roku. Dotychczas ratyfikowało ją 169 państw, które wyznaczyły 2293 obszary wodno-błotne o międzynarodowym znaczeniu. Polska jest Stroną Konwencji od 22 marca 1978 r. Od maja 2018, na terenie kraju jest 19 obszarów przyrody chronionej (łącznie ponad 153 tys. ha) wpisanych na listę konwencji ramsarskiej. Wśród licznych, słynnych parków narodowych (Słowiński, Wigierski, Ujście Warty, Narwiański, Biebrzański, czy Poleski), rezerwatów przyrody (Jezioro Karaś, Łuknajno, Świdwie, Siedmiu Wysp, Drużno), torfowisk (subalpejskie torfowiska w Karkonoskim Parku Narodowym, torfowiska Tatrzańskiego Parku Narodowego, czy Dolin Izery) i stawów (Przemkowskie, Milickie, polodowcowe stawy TPN), na liście od 8 maja 2018 roku figuruje również nowotarski rezerwat przyrody Bór na Czerwonem. 

/os

Przekonać do innego spojrzenia na lasy otaczające Nowy Targ…

os 12.05.2019
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również