Kamery live
prognoza pogody

Nowotarski szpital wprowadza zakaz odwiedzin chorych

Oficjalnie powodem dzisiejszej decyzji władz Podhalańskiego Szpitala Specjalistycznego ma być zwiększona zachorowalność na infekcje dróg oddechowych, nieoficjalnie podjęto ją ze względów bezpieczeństwa, w obawie przed pojawieniem się na Podhalu koronawirusa. Chorych nie będzie można odwiedzać aż do odwołania zakazu.

Nowotarski szpital wprowadza zakaz odwiedzin chorych

Na stronie internetowej Podhalańskiego Szpitala Specjalistycznego w Nowym Targu możemy przeczytać lakoniczną wiadomość, w której władze szpitala tłumaczą: “W związku ze zwiększoną zachorowalnością na infekcje dróg oddechowych wprowadza się bezwzględny zakaz odwiedzin u pacjentów hospitalizowanych na wszystkich oddziałach do odwołania”. To oznacza, że jakakolwiek możliwość odwiedzenia bliskich i znajomych przebywających na terenie nowotarskiego szpitala jest obecnie nierealna. 

Wczoraj na podobną decyzję zdecydowały się władze zakopiańskiego Szpitala Powiatowego im. Tytusa Chałubińskiego. Personel medyczny ma pracować bez przeszkód, jedyne zmiany dotyczą odwiedzin.

/ps/

Piotr Starmach 06.03.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

1 komentarz
Ala 12:09 07.03.2020

Słuszna decyzja !

Zobacz również