nowytarg24.TVPORTAL INFORMACYJNY NOWOTARSKIEJ TELEWIZJI KABLOWEJ
Pogoda
Stan powietrza
Kurs walut
Kamery online
reklama

Nie wiesz jak korzystać z aplikacji „Kwarantanna domowa”? Zobacz film!

Przybywa osób objętych izolacją domową, dlatego Policjanci zachęcają do skorzystania z mobilnej aplikacji, dzięki której pomożemy służbom porządkowym w codziennych kontrolach osób przebywających na kwarantannie.

W weryfikacji przestrzegania zasad kwarantanny domowej pomagają funkcjonariusze Policji. Mogą odwiedzić osoby poddane kwarantanny w dowolnym momencie. Ustawa z 31 marca 2020 r. o zmianie niektórych ustaw w zakresie systemu ochrony zdrowia związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz. U. poz. 567) wprowadziła obowiązek instalacji aplikacji „Kwarantanna domowa” przez osoby objęte kwarantanną domową.

Dzięki aplikacji szybko można skontaktować się z pracownikiem socjalnym i służbami ratunkowymi oraz uzyskać ważne informacje na temat epidemii. Aplikacja „Kwarantanna domowa” dostępna jest do pobrania na telefony w sklepach Google Play oraz App Store.

Dzięki aplikacji „Kwarantanna domowa” zyskujesz szybki dostęp do niezbędnych, pomocnych w czasie kwarantanny informacji. Możesz też korzystać ze specjalnej infolinii – 22 165 57 44. Aplikacja nie tylko pomaga odciążyć służby, ale daje też m.in. możliwość zgłoszenia się do lokalnych ośrodków pomocy społecznej, które w uzasadnionych sytuacjach mogą dostarczać artykuły spożywcze. Dzięki aplikacji szybko można skontaktować się z pracownikiem socjalnym.

Film instruktażowy z aplikacji znajdziecie poniżej.

/źródło: KPP Nowy Targ/

/ps/

1 0

Filmy

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Jeszcze nikt nie komentował tego arytukłu.
Twój komentarz może być pierwszy!

Ostatnie nowości

© 2016 Nowotarska Telewizja Kablowa. ul. Józefczaka 1, 34-400 Nowy Targ
projekt i wykonanie: Scepter Agencja interaktywna
array(3) { [0]=> int(56) [1]=> int(276) [2]=> int(68) }