Kamery live
prognoza pogody

“Nie ukrywajcie faktów kontaktu z osobami zarażonymi lub potencjalnie zakażonymi!”

20 marca 2020 15:31
Wyciszenie Włącz dźwięk

Dyrektor Podhalańskiego Szpitala Specjalistycznego im. Jana Pawła II w Nowym Targu zaapelował do mieszkańców Podhala, aby Ci nie kryli się ze swoimi podejrzeniami i obawami. W grę wchodzi nie tylko dobro jednostki, ale i bezpieczeństwo ogółu.

Dyrektor nowotarskiego szpitala, Marek Wierzba, zaapelował, aby obecni pacjenci, a także przyszli pacjenci nie kryli się z swoimi kontaktami z osobami zarażonymi bądź podejrzewanymi o zakażenie wirusem SARS-CoV-2.

 – Ma to fundamentalne znaczenie zarówno jesli chodzi o dalsza opiekę i ewentualną hospitalizację pacjentów. Jest to również bardzo ważne dla nas, bo jakby się okazało, że nasz personel ma kontakt z pacjentem zakażonym, musimy wtedy wszystkich pracowników poddać kwarantannie. W sytuacji wielkiego braku zarówno lekarzy, pielęgniarzy jak i ratowników może mieć to katastrofalne skutki dla sprawności funkcjonowania naszego szpitala – mówi Marek Wierzba. – Bardzo proszę, aby takich faktów nie ukrywać. Każdy pacjent, niezależnie od tego czy jest nosicielem czy nie jest, otrzyma stosowną pomoc.

/ps/

Piotr Starmach 20.03.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również