Kamery live
prognoza pogody

“Nie bede”- nowy singiel Basi Giewont. Folk, jakiego jeszcze nie było

2 czerwca 2022 14:39
Wyciszenie Włącz dźwięk

1 czerwca 2022 swoją premierę miał nowy singiel Basi Giewont „Nie bede”. Artystka wraca w nim do swoich góralskich korzeni, oddając hołd tradycji w połączeniu z nowoczesnym brzmieniem. Basia Giewont została nominowana do tegorocznego konkursu „Debiuty” podczas 59. KFPP Opole 2022, na którym wystąpi 18.06.2022 roku właśnie z piosenką „Nie bede” w kreacjach Folk Design. Suknie z najnowszej kolekcji Anety Larysy Knap “Mountain Moon” zostały także zaprezentowane w teledysku. 

Kolekcja Anety Larysy Knap “Mountain Moon” miała swoją premierę w marcu podczas Expo 2020  w Dubaju, a inspiracją była fotografia Adama Brzozy, która ilustruje Giewont na tle księżyca. Obie artystki zapowiadają dalszą współpracę.

Do singla powstał teledysk, w którym widzowie, poza szykownymi strojami, ujrzą też zapierającą dech w piersiach panoramę Tatr. Kawałek dostępny jest na kanale artystki (YouTube), a wkrótce także na popularnych platformach streamingowych. “Nie bede” to początek nowego projektu Basi, która po latach twórczej pracy muzycznej wraca do korzeni.

-Miałem ciary i to bez zamykania oczu! Emocje w tej smutnej, miłosnej historii, wyśpiewane przepiękną i prawdziwą gwarą w połączeniu z czystym, bezbłędnym i ujmującym wokalem powodują, że ja, siedząc w tej swojej Warszawie, mam góry tu i teraz! – powiedział Rafał Adamczak, szef anteny, prezenter Radio ESKA – -Takiej autentyczności w przekazie nauczyć się nie można. To mogliśmy dostać tylko od rodowitej góralki z wielkim talentem. Wielkie brawa za wyjątkowo subtelne i niezwykle udane połączenie “tradycji z nowoczesnością” w aranżacji  – dodaje.

Basia pochodzi z Zakopanego, gdzie urodziła się i wychowała. Od lat mieszka jednak w Warszawie. -W górach zostawiłam cząstkę siebie. Dzisiaj wracam do domu. Czuję, że tak właśnie miało być – opowiada Basia Giewont. –Wspaniale było przebywać w miejscach, które ukochałam sobie chodząc na spacery z moim tatą. Te miejsca to moja historia, ukryta w samym sercu Tatr – dodaje Basia.

Autorem tekstu do singla „Nie bede” jest sama artystka. Muzykę stworzyła Basia wspólnie z Mateuszem Frankiewiczem i Ignacym Matuszewskim, którzy odpowiadają także za produkcję kawałka. Na skrzypcach zagrał wielokrotnie nagradzany Dawid Czernik, polski skrzypek jazzowy. Realizacją wideo zajął się zaś Tomasz Muskus.

Basia Giewont została nominowana do tegorocznego konkursu „Debiuty” podczas 59. KFPP Opole 2022, na którym wystąpi 18.06.2022 r. właśnie z piosenką „Nie bede”.

mat. nadesłane

Noworoczne spotkanie burmistrza (FOTO)

os 02.06.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również