Kamery live
prognoza pogody

Masowy punkt szczepień w krakowskiej Tauron Arenie

29 marca 2021 16:37

– W kolejnych tygodniach do Polski dotrą duże ilości szczepionek przeciwko Covid-19. Naszym celem jest mocne przyspieszenie procesu szczepień w Małopolsce i w Krakowie. W krakowskiej Tauron Arenie powstanie duży punkt do szczepień populacyjnych. Chciałbym, aby Kraków był pierwszym dużym miastem wojewódzkim masowo zaszczepionym. To pozwoli szybciej odbudować potencjał turystyczny naszego regionu – mówił wojewoda małopolski Łukasz Kmita na briefingu prasowym, w którym uczestniczyli również prezydent Krakowa Jacek Majchrowski oraz dyrektor Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie Marcin Jędrychowski.

Masowy punkt szczepień w krakowskiej Tauron Arenie

Jak podał wojewoda, w Małopolsce zostało wykonanych blisko 0,5 mln szczepień, co plasuje nas na piątym miejscu w Polsce. W związku z planowanym zwiększeniem liczby dostaw szczepionek konieczne jest rozbudowanie potencjału małopolskich punków szczepień. Krakowska Tauron Arena jest doskonałym obiektem, którego kubatura pozwoli uruchomić masowy punkt szczepień, a tym samym znacząco zwiększyć liczbę osób zaszczepionych.

– Dziękuję władzom samorządowym Małopolski i Krakowa oraz Medykom za udostępnienie infrastruktury i organizację szczepień. Dziękuję za owocną współpracę. Razem jesteśmy silniejsi – dodał wojewoda Łukasz Kmita.

– W Tauron Arenie zostaną wybudowane najprawomocniej cztery duże punkty szczepień. Jest tutaj olbrzymi parking na prawie 300 miejsc, więc mieszkańcy będą mogli podjechać swoimi samochodami. Wszystko będzie zorganizowane w taki sposób, aby nie było problemu z przepływem osób chętnych do szczepienia. W miarę potrzeb i możliwości miasto oddaje do dyspozycji również ZOL przy ulicy Wielickiej i centrum kongresowe ICE, gdzie również mogłyby być zorganizowane punkty szczepień – podkreśla prezydent Jacek Majchrowski.

Kluczowe znaczenie odegra w tych działaniach Szpital Uniwersytecki w Krakowie. To ta placówka była pierwszą w Małopolsce, gdzie wykonane zostało szczepienie przeciw SARS-CoV-2. Teraz ten szpital podejmie się zadania utworzenia masowego punktu szczepień – o potencjale, który pozwoli szczepić możliwie największą liczbę osób.

– Ze swojej strony zapewniam, że na ile to będzie możliwie, to zorganizujemy w Tauron Arenie punkt szczepień w najbardziej profesjonalny sposób. Dla nas, jako Szpitala Uniwersyteckiego, jest to pewnego rodzaju wyzwanie, bo jesteśmy przyzwyczajeni do działań w obrębie budynków i infrastruktury medycznej. (…) W Tauron Arenie będziemy mogli szczepić nawet do 2 tys. osób dziennie, stąd założenie jest takie, że ograniczymy szczepienia w dotychczasowych lokalizacjach – mówił Marcin Jędrychowski, dyrektor Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie.

źródło: Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie

os 29.03.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również