Kamery live
prognoza pogody

Koronawirusa przywiózł ze Szwecji

POWIAT NOWOTARSKI. Trzeci potwierdzony przypadek zakażenia koronawirusem w powiecie nowotarskim  to 57-letni mężczyzna. Wczoraj powrócił ze Szwecji i – zgodnie z procedurą – od razu został objęty kwarantanną.

Koronawirusa przywiózł ze Szwecji

Nie zdążył się w niej jeszcze dobrze zaaklimatyzować, gdy już w południe wystąpiły u niego objawy choroby Covid-19 i trafił do Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie.  

– Po przyjeździe nie kontaktował się z rodziną, krąg osób “z kontaktu” ogranicza się do trzech – informuje Jolanta Bakalarz, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny. – Chodzi  – o osoby, które wspólnie z nim podróżowały. Zostaną one poddane testom.

Mężczyzna przemieszczał się promem i samochodem osobowym. Nie mając w domu warunków do odbycia kwarantanny, od razu został skierowany do  zarządzanego przez starostę obiektu kwarantanny instytucjonalnej w Jabłonce. Budynek ten jest teraz wyłączony do dekontaminacji.

Stan chorego jest stabilny.

Dwaj jego poprzednicy z Covid-em w powiecie nowotarskim są wyleczeni. Poseł Edward Siarka został już dawcą osocza, które będzie służyć ratowaniu chorych w stanie ciężkim, a nowotarżanin jest po dwóch testach kontrolnych na obecność koronawirusa. Dały one wynik negatywny.

(asz)

 

 

Anna Szopińska 30.04.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

1 komentarz
jeszcze zdrowy 14:55 30.04.2020

po ciu.l wracał!!!

Zobacz również