PILNE

Koronawirus: zmarł 48-letni ratownik medyczny z powiatu nowotarskiego

Wśród trzech ofiar koronawirusa, jakie w dzisiejszym zestawieniu przekazuje wojewódzki Sanepid, znajduje się 48-letni mężczyzna z powiatu nowotarskiego. To Łukasz Zachwieja – ratownik medyczny ze Szczawnicy, wieloletni pracownik Podhalańskiego Szpitala Specjalistycznego w Nowym Targu, który przed dwoma dniami przegrał walkę z  Covid-19, którą toczył od miesiąca. “W naszej pamięci pozostaną wspomnienia wieloletniej współpracy i wdzięczność, że dane nam było spotkać Go na swojej drodze” – czytamy w kondolencyjnym wpisie na Fb nowotarskiego szpitala. 

Koronawirus: zmarł 48-letni ratownik medyczny z powiatu nowotarskiego

WSSE poinformowała też  śmierci 81-letniego  mieszkańca powiatu chrzanowskiego i 91-letniej mieszkanki powiatu nowosądeckiego. Wszyscy troje przebywali w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie, a dwie osoby miały choroby współistniejące. Potwierdzono, że przyczyną zgonu był COVID-19. Tym samym w Małopolsce liczba zgonów spowodowanych COVID-19 wynosi 155.

Na dzień dzisiejszy, Sanepid odnotował 221 przypadki ozdrowień z terenu województwa, z  czego 19 – to ozdrowieńcy z naszego powiatu. Jest też 116 nowych przypadków zakażeń, a 12 z nich to mieszkańcy Nowotarszczyzny. 

Opublikowany przez Podhalański Szpital Specjalistyczny im. Jana Pawła II w Nowym Targu Czwartek, 10 września 2020

 

os 11.09.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

2 komentarze
Mariusz 07:41 13.09.2020

podobno brakowało środków ochrony, o czym wiemy, więc jest to narażenie pracownika na zachorowanie. powinien zająć sie tym inspektorat pracy. pracownicy dalej nie mają wymazów robionych. Pracują w kilku pracach. Dlaczego nikt nie pisze, ze na noworodkach ordynator była zakażona? Że były pacjentki chore?

Leśnik za Komuny jestem . 12:57 12.09.2020

Mój ojciec jak zmarł to nikt Afery nie robił a był zasłużony długoletnią wzorową pracą = więc coś jest nie tak = Tymi ciągle nowymi aferami i końca nie widać -

Zobacz również