Kamery live
prognoza pogody

Koronawirus – ognisko po komunii w powiecie limanowskim

10 lipca 2020 13:53

Ostatnie badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych osób. To 7 kobiet i 12 mężczyzn, w wieku od 15 do 69 lat, z powiatu nowosądeckiego (8 osób), Krakowa (3 osoby), powiatów: limanowskiego, tatrzańskiego, tarnowskiego (po 2 osoby) oraz powiatu nowotarskiego i wielickiego (po 1 osobie). Aktualnie 2 osoby są hospitalizowane, pozostałe przebywają w izolacji. W jednym z kościołów w powiecie limanowskim pojawiło się ognisko koronawirusa, zakażone są pierwszokomunijne dzieci. 

Koronawirus - ognisko po komunii w powiecie limanowskim

Jak podał portal www.starosadeckie.info, 19 spośród 21 potwierdzonych wczoraj zakażeń to osoby, które brały udział w mszach św. w kościele w Koninie (gm. Niedźwiedź). 12 z nich to dzieci pierwszokomunijne, które uczęszczały na nabożeństwa w ramach tzw. “białego tygodnia”. Odprawiał je ksiądz zarażony koronawirusem. Dziś liczba zakażeń zwiększyła się w powiecie limanowskim o kolejne 2 osoby. 

To nie koniec przykrych informacji z Limanowszczyzny. W krakowskim szpitalu zmarł wczoraj 87-latek z Limanowej zakażony koronawirusem.

Dziś w Małopolsce potwierdzono 19 nowych przypadków zakażeń, z czego 3 z naszego rejonu – dwie osoby pochodzą z powiatu tatrzańskiego oraz jedna z nowotarskiego. Pozostałe zakażone osoby to mieszkańcy powiatu nowosądeckiego (8 osób), Krakowa (3 osoby), powiatów: limanowskiego i tarnowskiego (po 2 osoby) oraz wielickiego (1 osoba).

Obecnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 1966 osób.

Jest też informacja z WSSE w Krakowie o kolejnych ozdrowieńcach z naszego województwa. To 6 kobiet i 5 mężczyzn, w wieku od 18 do 83 lat, z powiatu tarnowskiego (6 osób), Krakowa i powiatu suskiego (po 2 osoby) oraz powiatu chrzanowskiego (1 osoba), którzy w większości przebywali w izolacji. W sumie w Małopolsce mamy 1345 ozdrowieńców.

Źródło informacji: WSSE w Krakowie/MUW w Krakowie

os 10.07.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również