Kamery live
prognoza pogody

Koronawirus – kolejny zakażony z powiatu tatrzańskiego. Dużo zakażeń w nowosądeckim

2 lipca 2020 18:30

Ostatnie badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych osób. To 13 kobiet i 16 mężczyzn, w wieku od 5 do 76 lat, z powiatu nowosądeckiego (19 osób), Nowego Sącza (4 osoby), powiatów: wadowickiego i olkuskiego (po 2 osoby) oraz oświęcimskiego i tatrzańskiego (po 1 osobie). Aktualnie 4 osoby są hospitalizowane, pozostałe przebywają w izolacji.

Koronawirus - kolejny zakażony z powiatu tatrzańskiego. Dużo zakażeń w nowosądeckim

Jest też  informacja o kolejnych ozdrowieńcach – to 3 kobiety i 6 mężczyzn, w wieku od 10 do 77 lat, z powiatu suskiego (5 osób), oświęcimskiego (2 osoby), tarnowskiego i wielickiego (po 1 osobie), którzy w większości przebywali w izolacji. W sumie w Małopolsce mamy 1246 ozdrowieńców.

Obecnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 1792 osób. Wzrost zakażeń w powiecie nowosądeckim związany jest z przyjęciem weselnym, w którym uczestniczyła zakażona wirusem osoba. 

Źródło informacji: WSSE w Krakowie/Małopolski Urząd Wojewódzki w Nowym Targu

os 02.07.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również