Kamery live
prognoza pogody

Kolejna osoba z koronawirusem w powiecie

24 lipca 2020 10:51

Według danych Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Krakowie w ciągu ostatniej doby kolejna osoba z powiatu nowotarskiego zakaziła się wirusem SARS-CoV-2. Jednocześnie w całej Małopolsce przybyło prawie stu nowych chorych na COVID-19.

Kolejna osoba z koronawirusem w powiecie

Zdj. ilustracyjne

Jak czytamy w dzisiejszy komunikacie wojewody małopolskiego:

 

“(…) Przekazujemy, że otrzymaliśmy informację z WSSE w Krakowie o kolejnych ozdrowieńcach z naszego województwa. To 11 kobiet i 14 mężczyzn, w wieku od roku do 89 lat, z powiatu nowosądeckiego (8 osób), Krakowa (6 osób), Nowego Sącza i powiatów: oświęcimskiego i tarnowskiego (po 2 osoby) oraz bocheńskiego, krakowskiego, myślenickiego, suskiego i wadowickiego (po 1 osobie), którzy w większości przebywali w izolacji. W sumie w Małopolsce mamy 1572 ozdrowieńców.

Natomiast ostatnie badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie #koronawirus SARS-CoV-2 u kolejnych osób. To 57 kobiet i 42 mężczyzn, w wieku od 10 miesięcy do 90 lat, z powiatu nowosądeckiego (19 osób), oświęcimskiego (15 osób), wadowickiego (13 osób), bocheńskiego (12 osób), Nowego Sącza i powiatu tatrzańskiego (po 7 osób), Krakowa i powiatu suskiego (po 6 osób), limanowskiego (4 osoby) oraz powiatów: chrzanowskiego, gorlickiego, myślenickiego, nowotarskiego, proszowickiego, tarnowskiego i wielickiego (po 1 osobie). Aktualnie 8 osób jest hospitalizowanych, pozostałe przebywają w izolacji.

 

Obecnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 2820 osób”.

 

/źródło: Biuro Prasowe Wojewody Małopolskiego/

Piotr Starmach 24.07.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również