Kamery live
prognoza pogody

Już 19 zakażeń w obszarze Nowotarszczyzny

10 lipca 2020 15:56
Trwa dyskusja

POWIAT NOWOTARSKI. Do 19-tu powiększyła się liczba stwierdzonych przypadków zakażeń koronawirusem na terenie powiatu nowotarskiego. Trzy ostatnio odnotowane nie mają jednak związku z tłumnym pogrzebem Zofii Karpiel-Bułecki w Zakopanem. Przyczyny jednego nie pozwoli ustalić nawet wywiad epidemiologiczny.

Już 19 zakażeń w obszarze Nowotarszczyzny

Jedno z dwóch odnotowanych ostatnio zakażeń dotknęło mężczyznę ponad 60-letniego. Z powodu wystąpienia objawów znalazł się on w szpitalu zakaźnym w Krakowie. Nie podejrzewa, gdzie i w jaki sposób mógł się zakazić. Przyczyny nie pozwolił ustalić także wywiad epidemiologiczny.

Kolejny przypadek to starsza kobieta, która przebywała w kwarantannie, ze względu na kontakt z osobą wcześniej zakażoną. Przyczyną hospitalizacji były jednak zupełnie inne dolegliwości niż charakterystyczne dla Covid-u. Te dołączyły później, a test wykazał zakażenie. Ta pani również trafiła do Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie.

Dziewiętnastemu w powiecie zakażeniu uległ mężczyzna, który ze względu na kontakt z wcześniejszym przypadkiem przebywał teraz w kwarantannie. Jest bezobjawowy, dlatego przebywa w izolacji domowej.

Tym sposobem liczba aktywnych zakażeń na terenie Nowotarszczyzny zbliżyła się do liczby osób, które wyzdrowiały. Jeśli tych ostatnich jest 10, tak aktywnych przypadków Covid-19 – już 9.

Sposób przechodzenia choroby tylko potwierdza, że wirus działa na ludzki organizm w sposób trudny do przewidzenia. 60-latka np. przechodziła infekcję całkiem niegroźnie i wyszła z niej szybko, podczas, gdy jej 30-letnia córka – chorowała bardzo ciężko i konieczne było użycie respiratora. Jej brat z kolei na negatywny wynik testów musiał czekać aż 9 tygodni.     

Powiatowa Stacja Sanepid stara się uaktywnić policję do kontroli przestrzegania epidemicznych zasad zachowania zwłaszcza w placówkach handlowych i w miejscach zgromadzeń.

(asz)

 

Anna Szopińska 10.07.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

5 komentarzy
Ede 17:55 12.07.2020

Bajki dla ciemnogrodu.

ja.. 14:55 11.07.2020

Tak ... niech wyślą do Rabki w biedronka i innych sklepów to ludzie może przejza na oczy. Strzeżonego Pan Bóg strzeże.

Ewa 13:34 11.07.2020

Maseczek nie zakłada wiele fryzjerek, ekspedientek, klientow restauracji, obsługa tych lokali, wierni, ministranci i koscielny w kościele. Brawa natomiast dla pana pracującego w sklepie sportowym w Dekadzie. Pracuje w maseczce i upomina klientów, aby również przestrzegali zasad. Skoro lekarze, pielegniarki, ratownicy noszą je godzinami, my też możemy, nie ma tłumaczenia

Jaaaa 12:15 11.07.2020

Ale głupoty piszecie. Wiem o jednej starszej pani z Nowego Targu, która była na modlitwach, potem pogrzebie i stypie u św. pamięci p. Zofii. Od środy wiadomo, miała test

Krystyns 08:10 11.07.2020

Nadal nie podaje się w jakich miejscowościach stwierdzono zakażenie jak inne powiaty

Zobacz również