Kamery live
prognoza pogody

Jest drugi przypadek w Kościelisku – z tego samego źródła

Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych 7 osób – wynika z informacji przekazanych dziś rano przez Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie. To 2 kobiety i 5 mężczyzn, w wieku od 2 do 72 lat, z Krakowa i powiatu suskiego (po 2 osoby) oraz powiatów: wadowickiego, tatrzańskiego i bocheńskiego (po 1 osobie). Aktualnie wszyscy przebywają w izolacji. 

Jest drugi przypadek w Kościelisku - z tego samego źródła

Obecnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 1334 osób, z czego aż 144 to mieszkańcy sąsiedniego powiatu suskiego. Do 10 wzrosła wczoraj ilość zakażonych w powiecie nowotarskim. W dniu dzisiejszym w statystykach ujęta jest czwarta zakażona osoba w powiecie tatrzańskim. Wiadomo, że to mieszkaniec gminy Kościelisko.

Według uzyskanych informacji mężczyzna nie wymaga hospitalizacji i przebywa w izolacji domowej. Jak czytamy na oficjalne stronie Urzędu Gminy Kościelisko – zakażenie pochodzi z tego samego „ogniska”, miejsca co pierwsze.

Cały czas proszę o zachowanie spokoju i racjonalne oraz odpowiedzialne postępowanie. Zapewniam Was, że jestem w stałym kontakcie ze służbami odpowiedzialnymi za walkę z koronawirusem. W razie pozyskania ważnych i nowych danych będę Was o tym informował – zapewnia wójt za pośrednictwem Facebooka. 

 Zgodnie z danymi wojewódzkiego Sanepidu, łącznie w Małopolsce mamy już 949 ozdrowieńców.

/os

os 07.06.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

1 komentarz
wg 17:30 07.06.2020

"Badania laboratoryjne potwierdziły dziś rano zakażenie" ???? Bzdura. Wczoraj późnym popołudniem informował o tym sanepid, wiadomość podał szerzej wójt Kościeliska. Ne wiem dlatego portal pisze takie bzdury.

Zobacz również