Kamery live
prognoza pogody

Jest 11. przypadek zakażenia Covid-19 w powiecie nowotarskim – młody mężczyzna bezobjawowy

Dzisiejsze, małopolskie statystyki dotyczące koronawirusa nie napawają optymizmem. Wojewódzki Sanepid doniósł o śmierci dwóch mężczyzn w wieku 74 i 75 lat i o aż 23 nowych przypadkach zakażeń. Jedno z nich dotyczy powiatu nowotarskiego. 

Jest 11. przypadek zakażenia Covid-19 w powiecie nowotarskim - młody mężczyzna bezobjawowy

Jak podaje WSSE w Krakowie, ostatnie badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych osób. To 14 kobiet i 9 mężczyzn, w wieku od 3 do 77 lat, z Krakowa (5 osób), powiatu krakowskiego (4 osoby), powiatów: chrzanowskiego, oświęcimskiego, suskiego i tarnowskiego (po 3 osoby) oraz powiatów: bocheńskiego i nowotarskiego (po 1 osobie). Aktualnie 1 osoba jest hospitalizowana, pozostałe przebywają w izolacji.

Jedenasty przypadek zakażenia koronawirusem  w powiecie nowotarskim to młody mężczyzna, na razie bez objawów Covid-19. Pozytywny wynik dał kolejny z systematycznie i rutynowo wykonywanych testów, co jest związane z wykonywanym przez niego zawodem medycznym.

 – Człowiek ten pracuje poza powiatem nowotarskim, tu ma jednak ma zameldowanie i dom rodzinny, do którego przyjechał na weekend i w którym zostanie poddany izolacji, jeśli takie będzie wskazanie po konsultacji w szpitalu zakaźnym – mówi Jolanta Bakalarz, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny. – Do szpitala zakaźnego jest teraz bowiem przewożony na diagnostykę. Kwarantannie zostanie poddana tylko jego najbliższa rodzina, gdyż po powrocie z nikim innym się nie kontaktował. 

Z jedenastu przypadków zakażeń odnotowanych w powiecie nowotarskim od początku epidemii 8 osób wyzdrowiało. Pozytywny wynik mają jeszcze dwaj młodzi mężczyźni, którzy zakażeni wrócili ze Śląska i trzeci zakażony teraz – również poza terenem powiatu. 

Obecnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 1600 osób.

Niestety musimy również poinformować o śmierci 74-letniego mężczyzny, mieszkańca powiatu wadowickiego, oraz 75-letniego mężczyzny, mieszkańca powiatu tarnowskiego, którzy przebywali w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. Zmarli mieli choroby współistniejące. Potwierdzono, że przyczyną zgonu był COVID-19. Tym samym w Małopolsce liczba zgonów spowodowanych COVID-19 wynosi 43 – informuje Biuro Prasowe Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie.

Jest też pozytywna wiadomość o kolejnych ozdrowieńcach z naszego województwa. To 10 kobiet i 7 mężczyzn, w wieku od 2 do 71 lat, z powiatu suskiego (8 osób), oświęcimskiego (5 osób), oraz Krakowa, powiatu wielickiego, tarnowskiego i limanowskiego (po 1 osobie),  którzy w większości przebywali w izolacji. W sumie w Małopolsce mamy 1097 ozdrowieńców.

źródło: Biuro prasowe MUW w Krakowie

os/asz

os 20.06.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

1 komentarz
Marian 23:56 23.06.2020

Zasady obowiązujące trzeba bezwzględnie przestrzegać, maska albo 2metry ! To nie są żarty!

Zobacz również