Kamery live
prognoza pogody

Jak wygląda policyjna służba na przejściu granicznym w Chyżnem?

20 marca 2020 15:12

Aktualnie w Małopolsce  transgraniczny ruch pieszych i pojazdów odbywa się wyłącznie przez jedyne czynne przejście graniczne w Chyżnem, na którym została przywrócona również kontrola graniczna. Policjanci wspierając działania funkcjonariuszy Straży Granicznej pełnią służbę obecnie  na tym przejściu w patrolach dwuosobowych w systemie zmianowym przez całą dobę.

Jak wygląda policyjna służba na przejściu granicznym w Chyżnem?

Policjanci zatrzymują pojazdy, uczestniczą w kontroli i pilnują porządku podczas wykonywania czynności przez inne służby. Ruch pojazdów na granicy odbywa się płynnie. W przypadku tworzenia większych korków, policjanci wręczają osobom oczekującym na przekroczenie granicy karty lokalizacyjne, które kierujący i pasażerowie mogą wypełnić w czasie oczekiwania na swoją kolej. Dla bezpieczeństwa samych funkcjonariuszy i osób, z którymi mają kontakt policjanci na wypadek konieczności kontaktu bezpośredniego zostali wyposażeni w pełne pakiety ochronne, w których znajdują się kombinezony, maseczki, rękawiczki gogle i środki dezynfekujące. 

źródło: KPP Nowy Targ

os 20.03.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również