Kamery live
prognoza pogody

Interna nie przyjmuje pacjentów aż do odwołania. Śmierć nowotarskiej lekarki z powodu Covid-19

31 lipca 2020 15:45

POWIAT NOWOTARSKI. Dziś w nocy zmarła w krakowskim szpitalu zakaźnym emerytowana lekarka z Nowego Targu. W liczbie małopolskich ofiar koronawirusa (64) jest to pierwszy covidowy zgon na terenie powiatu nowotarskiego.

Interna nie przyjmuje pacjentów aż do odwołania. Śmierć nowotarskiej lekarki z powodu Covid-19

Miniona doba w Małopolsce była, niestety, obfita w nowe zakażenia. Badania laboratoryjne potwierdziły obecność koronawirusa SARS-CoV-2 u kolejnych 77 osób. To 31 kobiet i 46 mężczyzn, w wieku od roku do 87 lat, z Krakowa (20 osób), powiatu nowosądeckiego (19 osób), nowotarskiego (8 osób), Nowego Sącza (6 osób), powiatu dąbrowskiego, krakowskiego, oświęcimskiego (po 3 osoby), limanowskiego, olkuskiego, suskiego, wielickiego, myślenickiego (po 2 osoby) oraz powiatów: oświęcimskiego, nowosądeckiego, tarnowskiego, tatrzańskiego, wadowickiego (po 1 osobie). Aktualnie 12 osób jest hospitalizowanych, pozostałe przebywają w izolacji.

Tym samym liczba potwierdzonych zakażeń w Małopolsce wzrosła do 3535 osób. Wyzdrowiało natomiast 1681 osób.

Ponieważ tuż przed północą wynik testu potwierdził zakażenie koronawirusem u pacjenta oddziały wewnętrznego Podhalańskiego Szpitala Specjalistycznego, personel medyczny, który miał z nim kontakt, został poddany kwarantannie.

Oddział chorób wewnętrznych wraz z pododdziałem reumatologii wstrzymał przyjęcia pacjentów – informuje Jolanta Bakalarz, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny. – Personel, który miał kontakt z tym pacjentem – w liczbie kilkunastu osób – został poddany kwarantannie i w odpowiednim czasie będzie miał wykonane testy.

Wstrzymanie przyjęć na oddział obowiązuje do odwołania. Jednocześnie dyrektor wprowadził całkowity zakaz odwiedzin na tym oddziale.

PPIS natomiast wciąż poszukuje osób, które podróżowały:

   –  23. 07. 2020 r. autobusem należącym do firmy Szwagropol, relacji Nowy Targ- Kraków, wyjazd z Nowego Targu o godz. 12:00,

 – 23. 07. 2020 r. pociągiem PKP Intercity, wagon 4, relacji Kraków- Warszawa, wyjazd z Krakowa o godz. 15:04,

– 24. 07 .2020 r. pociągiem PKP Intercity, wagon 4, relacji Warszawa-Kraków, wyjazd z Warszawy o godz. 15:34

– 24. 07. 2020 r. autobusem należącym do firmy Szwagropol, relacji Kraków- Nowy Targ, wyjazd z Krakowa o godz. 18:05

Informacje z podaniem danych osobowych (imię i nazwisko, adres zamieszkania, numer PESEL, numer telefonu kontaktowego) trzeba kierować na adres e-mail: [email protected].

Na terenie powiatu nowotarskiego potwierdzono do tej pory 67 zakażeń, z tej liczby 13 osób wyzdrowiało. Testy przechodziło 2635 osób. Kwarantannie zostało poddanych 458 osób.

(asz)

 

Anna Szopińska 31.07.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również