Kamery live
prognoza pogody

Hotele i pensjonaty zamknięte do 17 stycznia

To będzie ciężka zima na Podhalu. Rząd zamierza wydłużyć zamknięcie branży hotelarskiej w Polsce aż do końca ferii. Obecny zakaz obowiązuje do 27 grudnia.

Hotele i pensjonaty zamknięte do 17 stycznia

Najnowsze informacje w sprawie zimowych obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa w Polsce przekazał dziś na antenie RMF FM minister zdrowia Adam Niedzielski. Okazuje się, że poza zamkniętymi stokami narciarskimi, basenami termalnymi kolejnymi poszkodowani będą również kwaterodawcy i właściciele hotelów.

– Nie wyobrażamy sobie sytuacji, że mamy pewien reżim, a potem puszczamy wszystkich na ferie, ludzie jeżdżą po Polsce, zarażają się, dużo interakcji. Przebywają w hotelach i nagle dokonujemy jakiegoś wysiłku, który nagle po prostu marnujemy – mówił w trakcie porannej rozmowy RMF Adam Niedzielski.

Usługi noclegowe mają być zamknięte do 17 stycznia, stwierdził minister zdrowia. Dokładnie w tym samym dniu mają zakończyć się wyjątkowe, pandemiczne ferie, które – przypomnijmy – zostały zorganizowane w tym samym terminie dla wszystkich województw w Polsce (od 4 do 17 stycznia 2021 roku). To oznacza, że zarówno w okresie Świąt Bożego Narodzenia jak i w okresie ferii turyści nie będą mogli skorzystać z hoteli, pensjonatów i kwater mieszkańców Podhala.

To kolejny cios w branżę turystyczną na Podhalu. Na terenie powiatu nowotarskiego i tatrzańskiego zarejestrowanych jest kilkanaście tysięcy podmiotów świadczących usługi noclegowe, które w głównej mierze utrzymują się z zimowego przyjazdu turystów. Wraz z zamknięciem branży turystycznej i hotelarskiej oraz wprowadzeniem zakazu wyjazdu na nadchodzące ferie podhalańscy przedsiębiorcy muszą spisać nadchodzący sezon zimowy na straty.

 – Chcemy, żeby w ferie wszyscy zostali w domu, żebyśmy spędzili je wydłużając pewien czas obostrzeń, kwarantanny, czy izolacji, którą sobie sami narzuciliśmy – stwierdził minister zdrowia.

Tymczasem hotele i pensjonaty – według aktualnie obowiązujących obostrzeń – są dostępne wyłącznie dla gości będących w podróży służbowej, zawodników będących na zgrupowań i zawodach sportowych, osób wykonujących zawód medyczny oraz dla pacjentów i ich opiekunów. W praktyce okazuje się, że już teraz wielu turystów razem ze swoimi rodzinami odwiedza Tatry “w celach służbowych”, czego najlepszych przykładem mieliśmy niedzielne korki na tzw. “Zakopiance”.

Piotr Starmach 23.11.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

2 komentarze
zagubiony 19:44 23.11.2020

Przecież można wynajmować pokoje do 5 na terenie wiejskim i domki letniskowe ? Czy nie można?

xcv 17:43 23.11.2020

potwierdzam wszyscy maja delegacje

Zobacz również