Kamery live
prognoza pogody

Gorczański Park Narodowy nie zamknie szlaków

13 marca 2020 18:07

W przeciwieństwie do władz Tatrzańskiego Parku Narodowego, które wczoraj zdecydowały się zamknąć teren parku dla turystów, GPN pozostawia otwarte szlaki w Gorcach dla turystów. Jednocześnie władze Parku Narodowego odwołują zaplanowane szkolenia dla przewodników, ponadto zamknięty został Ośrodek Edukacyjny oraz ekspozycja przyrodnicza Gorczańskiego Parku Narodowego.

Gorczański Park Narodowy nie zamknie szlaków

Zdjęcie archiwalne

W komunikacie Gorczańskiego Parku Narodowego czytamy:

“W związku z panującym w kraju zagrożeniem epidemicznym związanym z koronawirusem:

Przypominamy, że do 25 marca 2020 zamknięty dla zwiedzających jest Ośrodek Edukacyjny oraz ekspozycja przyrodnicza Gorczańskiego Parku Narodowego. Odwołane zostały wszystkie zajęcia i warsztaty, nie prowadzimy również sprzedaży wydawnictw i pamiątek w sklepiku Ośrodka.

Szkolenie dla przewodników planowane na 28 i 29 marca zostaje odwołane. Jak na razie nie jesteśmy w stanie podać nowego terminu przeprowadzenia szkolenia. Informacje na ten temat będą podawane na naszej stronie internetowej.

Szlaki turystyczne GPN nie będą zamknięte. Jednak zgodnie z zaleceniami apelujemy o ograniczenie podróży i wycieczek, unikanie miejsc zatłoczonych i dużych zgromadzeń. Zostań w domu i ogranicz kontakty towarzyskie.

Na szlakach panują zimowe warunki turystyczne, pokrywa śnieżna powyżej 1000 m n.p.m. nadal jest duża i miejscami dochodzi do 1 metra grubości, śnieg jest zbity. Na stokach i polanach wystawionych na południe śniegu jest mniej lub nie ma go wcale. W powiecie nowotarskim i limanowskim obowiązuje ostrzeżenie 1 stopnia o silnym wietrze. Zalecamy szczególną ostrożność ze względu na możliwość łamania się drzew i gałęzi.

Na bieżąco śledźcie komunikaty gorczańskich schronisk dotyczących udzielania noclegów i ich działalności.

Zalecamy ograniczenie odwiedzin w dyrekcji Gorczańskiego Parku Narodowego, sprawy prosimy załatwiać drogą elektroniczną (e-mail) lub telefonicznie, aby zminimalizować ryzyko ewentualnych zachorowań i rozprzestrzeniania się groźnej dla zdrowia infekcji”.

/źródło: Gorczański Park Narodowy/

/ps/

Piotr Starmach 13.03.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również